Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Élhetek így nemi életet? (Lsil)

Élhetek így nemi életet? (Lsil)

Figyelt kérdés

Pár hónapja voltam nőgyógyásznál, akkor kiderült hogy van egy 7cm-s petefészekcisztám. Az orvos ekkor azt javasolta, hogy addig ne legyek senkivel míg ekkora. 3hónap múlva ez elmúlt, csak hogy eközben kimutatta a lelet az LSIL-t. Vett kenetet az orvos, de szerencsére nem vagyok rákos. Amikor ezt meghallottam, örömömben elfelejtettem megkérdezni, hogy akkor mostmár élhetek e újra nemi életet?

Ajánlotta a HPV elleni védőoltást, illetve egy vaginális gélt(DeflaGyn).


2016. okt. 21. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Bocsi, az alapkérdésedre nem tudom a választ. Laikusként úgy gondolom, igen (óvszerrel védekezve). Talán felhívhatnád a dokidat.

Viszont az érdekelne, hogy ha HPV-d van, mi értelme a védőoltásnak utólag?

Nálam nemrég mutatott ki a rákszűrés HPV-t (bár szerintem csak gyanú, pl. tipizálás nem volt). A dokim valamilyen antibiotikumot akar felírni, és valamilyen hüvelyi készítményt. Az oltással kapcsolatban azt mondta, volt már olyan páciense, aki az oltást követően kapta el a vírust. Ami végülis nem meglepő, főleg, hogy sok törzse van és ezek közül csak néhányat hoztak összefüggésbe a rákkal. De azóta is gondolkodom, hogy az antibiotikumnak vajon mi értelme van, hiszen vírusok ellen nem hat. Egyelőre még kivárok, hamarosan visszamegyek egy kontrollvizsgálatra, mivel azt sem tartom kizártnak, hogy tévedés történt.

2016. okt. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Még annyit hozzátennék, hogy a HPV oltás is csak néhány törzs ellen véd a sokból, ha egyáltalán véd, viszont az USÁ-ban már jópáran meghaltak az oltás következtében, nem kevesen pedig betegek lettek.
2016. okt. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Igen, végül felhívtam az orvosom, aki szintén az mondta, hogy igen. :)

2016. okt. 26. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!