Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 3-4 napos mensi normális?

3-4 napos mensi normális?

Figyelt kérdés

Amikor először megjött már több mint 2 éve, 8-9 napos volt a mensim barnázással együtt.Azután mindig (6-)-7-8 naposak viszont szinte semmi tünetem nem volt, se hasfájás, se semmi. Sokszor kimaradtak a hónapok, a legtöbb kimaradás még az elején 5 hónap volt, de a doki azt mondta hogy ez normális ebben a korban.

Idén március óta teljesen rendszeres, viszont teljesen megváltozott, hónapról hónapra egyre több pms tünet jelentkezett, hasfájás, néha szédülés, ingerlékenység, hatalmas étvágy meg 1-2 nappal előtte előtte az a "mindenem fáj" érzés.

De ami a legjobban aggaszt, hogy idén májustól 5 napos, augusztustól pedig 4 naposra állt be.

Most is csütörtök reggel (szerda éjjel) jött meg, teljesen normális erősségű vérzés volt, de tegnap éjjel már csak barnáztam, most is alig van valami, inkább csak barnázás. És ez még csak a negyedik nap!

Mitől van ez? Normális az ilyen rövid vérzés?

17/l



2016. okt. 23. 08:00
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
Nyugodj meg,normális. Az átlag menstruáció 3-5 napos.Lehet,hogy mostanra állt be teljesen a ciklusod. Viszont a PMS-el érdemes valamit kezdeni,ha nagyon zavaró.
2016. okt. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem lenne baj, ha gyors lefolyású a mensid. A rendszertelenség azonban nem jó, bár talán még írhatjuk a fiatalságod számlájára. Tudnod kell azonban, hogy a cikluszavar és a pms ma népbetegség, amiért elsősorban az egészségtelen életmód és a sok bevitt xeno-ösztrogén felelős. Most még sokat tehetsz azért, hogy Te ne gyarapítsd majd az ösztrogéndominanciások sorát.

Én 35 vagyok, mindig szenvedtem a pms-től meg a görcsöktől. Mióta antiösztrogén-diétát tartok, azóta megszűntek a panaszaim és rendeződött a ciklusom.

Ajánlom elolvasásra:


[link]


[link]

2016. okt. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!