Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan működik a dolog, ha...

Hogyan működik a dolog, ha elakarok menni egy nődokihoz?

Figyelt kérdés
Előtte be kell jelentkezni? Valamint a TB állja, vagy fizetni kell érte? Hogyan zajlik egy vizsgálat? Milyen korba szükséges?

2016. okt. 24. 23:09
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Onnantol h megjott szoktak ajanlani, de en azota jarok evente ketszer meg ha panaszom van, h elvesztettem a szuzessègem!

Kersz idopontot es mesz. Fizetni CSAK magàndokinál szüksèges! :)

2016. okt. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
időpontot hol tudok kérni?
2016. okt. 24. 23:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Telefonon , a korzetedben levo orvosokat a neten megtalalod, lakohelyeden levoket is es altalaban Telefonszam is van ott. Vagy a legkozelebbi korhazt felhivod van direkt idopont keresre telefonszam , beirod a netre Pl.: Baja, Nőgyogyaszat idopontkeres
2016. okt. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk a védőnő fiatalon azt mondta hogy szüzesség elvesztése után feltétlen el kell menni 1 éven belül, de 18éves kor után ajánlott ha még szűz is valaki, legalább 1x lássa, de ha panasz van akkor előbb persze függetlenül a szüzességtől.

Egyébként: helyi szakrendelést kell keresned, sztk-ban vagy a kórházban (attól függ nálatok mi a szokás, nálunk az sztkban van járóbetegellátás, a kórházba csak speciálisabb vizsgálatokra küldenek de oda már a doki, de van ahol ez fordítva van) választasz egy dokit, érdemes barátnőket, anyukádat, tesódat megkérdezni kihez jár, ők tudnak telefonszámot, rendelési időt is mondani.

Felhívod és megmondják, hogy kell-e időpont vagy érkezési sorrendes, kérdezd meg hogy pontosan hanyas szoba, emelet, írd fel a kérdéseid a telefonáláshoz is, hogy ez pl ne maradjon ki. Ha az sztk-ba mész a lakóhelyed szerint, akkor ingyenes (hpv szűrésre kérdezz rá, van ahol benne van a rákszűrésbe, van ahol nincs és lehet fizetős is, helyfüggő). Ha magánorvost választasz neki tuti kell fizetni.

A vizsgálat: bemész, beszélgettek a menzeszedről: mikor jött meg először, utoljára mikor volt, milyen erős, fáj-e, panaszod van-e, megkérdezi hogy élsz-e nemi életet, ha igen mivel védekeztek. Ez után elküld levetkőzni: bugyi nadrág le, zokni maradhat - én mindig hagyom mert hideg a padló! Hosszú felsőt szoktam felvenni. Utána egy vizsgálóasztalra kell felfeküdni-ülni, mondd hogy magyarázza el mit csinál, ezt nekem még mindig elmondja az enyém pedig voltam már párszor :D

Ha szűz vagy akkor végbélen keresztül vagy szűzkacsával vizsgál, én ennyit tudok, élményem nincs.

Ha nem vagy: akkor először egy vagy két ujjal benyúl és a másik kezével fentről tapogatózik. Közbe valószínű diktál az asszisztensnek.

Ez után a kacsát behelyezi, feszítő érzés lehet, de próbálj egyébként végig arra koncentrálni hogy mélyen és egyenletesen lélegezz! Egy szempillaspirál fej szerűséggel vesz mintát, üveglapra keni és kiveszi a kacsát, mehetsz öltözni :)

Utána ha látott valamit elmondja vagy megbeszélitek pl fogamzásgátlót ha akarsz, akkor ad beutalót laborba, megmondja hogy mikor lesz eredménye a szűrésnek (3-6hét közötti időszak tb-re nálunk).

2016. okt. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!