Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem tudják megmondani...

Miért nem tudják megmondani mi a bajom?

Figyelt kérdés

Az a problémám,hogy erősen szőrös vagyok,és zsíros,pattanásos,mitesszeres bőröm van.A szőrök 10 éves korom körül jelentek meg,és egyre jobban erősödtek.12 évesen elkezdtem menstruálni,ezzel soha nem is volt gondom.Tini koromat teljesen megkeserítette ez a "betegség".18 évesen mentem el orvoshoz.Először nőgyógyász elküldött vérvételre,ahol kiderült,hogy a tesztoszteron szintem magasabb mint az átlag.Erre adott mindenféle vizsgálat nélkül Dienille-t,ami segített a szőrösödésben,de előjöttek a mellékhatásai,ezért abba hagytam.Aztán elmentem endokrinológiára is,ahol újból vettek vért tőlem,ultrahangot is csináltak.Petefészek cisztáim nincsenek,rendszeres a menstruációm,pajzsmirigyem rendben,inzulin rezisztenciám nincs,nem vagyok elhízva.Az orvos annyit mondott nekem,hogy hyperandrogenizmusom van,ami részben petefészek,részben mellékvese eredetű.Erre újból fogamzásgátlót kaptam,ezúttal Jangee-t.Aztán szedtem Symiciát is,majd később Cypromixet szedtem 1 évig,amiről köztudott,hogy nem szabad 1 évnél tovább szedni mert sok benne az ösztrogén.Most ott tartok,hogy 4 évig szedtem kisebb-nagyobb megszakításokkal fogamzásgátlót,de az utóbbi hónapokban állandóan gombás fertőzéssel küzdöttem,ezért abba hagytam.


Szeretnék visszamenni az endokrinológushoz,és szeretném ha nem csak tüneti kezelést kapnék végre,hanem magát az okot kezelnénk.Szerintetek van erre lehetőségem?Milyen irányban kellene még vizsgálódni?Jár valaki hasonló cipőben?

22/L


2016. okt. 28. 19:47
 1/1 anonim ***** válasza:
Türelmetlenségedet meg lehet érteni, de a jelzett tünetet csak kezelni lehet és megszüntetni az okot nem, mert a valódi okot nem ismerik. Amit neked az orvosok mondtak, az mind igaz, fogadd el. Én személyesen ismertem két nőt, akik ugyanebben a tünetegyüttesben "szenvedtek". Az egyik feltehetően emiatt nem is ment férjhez, valószínűleg voltak erős gátlásai, bár volt partnere idősebb korában. A másik normális családi életet élő családanya lett. Régebben az ilyen nők cirkuszi mutatványosok lettek, sőt a TLC TV csatornán is volt ilyen műsor. Ha igyekszel magad elfogadni, akkor férfipartnert is találsz, aki téged elfogad az állapotoddal együtt. Lényeg az, hogy te viselkedj természetesen, mert akkor könnyebb a beilleszkedés.
2016. okt. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!