Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Örökölhető a méhnyakrák?

Örökölhető a méhnyakrák?

Figyelt kérdés

Tudom hogy szexuális úton terjed, de én úgy hallottam hogy ritkán örökölhető, de sajnos előfordul. Hány éves kortól fordulhat elő? Ha valaki egy fertőzött fiúval lefeküdt egyszer (utólag tudta meg a lány) de azóta nem ment még el orvoshoz.. Előfordulhat hogy méhnyakrákos? Mik az első tünetei??

Köszönöm a válaszokat!


2016. nov. 1. 16:06
 1/3 anonim ***** válasza:

A hajlam örökölhető, bár ez elég bonyolult. A fertőzés nemi úton átvihető, de fontos, hogy melyik típussal fertőződött az illető, mert vannak olyan HPV típusok, amikből nem lesz méhnyakrák.


Tünetei nincsenek, ugyanis mire tüneteket csinál, addigra már mindegy... Ha rendellenes vérezgetés, fájdalom, fogyás és hasonlók jönnek, az már késő. Fertőződés esetén szépen el kell sétálni nőgyógyászhoz (és amúgy is évente-kétévente célszerű), ő vesz egy kenetet, és abból citológiát csinál, esetleg HPV-re is leszűr.

2016. nov. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi
2016. nov. 1. 16:18
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 10 havontam egyek méhnyakrák szűrésre, 15 ezret kér a ...de én nem vagyok hajlandó 2 évet várni, mert úgy tudom nem évente ingyenes az sztk-ban sem.

Ez van.

Ha méhnyakrák p2 mint nekem mindig akkor tök fölösleges mgé vagy 10-et kifizetni HPV szűrésre nekem anno egyszer csinálták negatív lett és akkor volt olyan 6 ezer.

2016. nov. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!