Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Barátnőm elszólta magát: A...

Barátnőm elszólta magát: A párja nem szereti a halat, a puncira emlékezteti, olyan a szaga :-S Valami baja lehet a barátnőmnek?

Figyelt kérdés
Nem tudtam reagálni erre, nem akartam megsérteni, de én úgy tudtam, hogy az a szag gondot jelent. Ő meg nevetve adta elő.
2010. ápr. 28. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

a baratja a puncit se szereti?

szerintem nincs komoly baja, viszont a baratja kifogta parszor egy mosakodastol tavolabbi idopontban....

2010. ápr. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hát csak szereti :-) De akkor az a szag nem jelent feltétlen fertőzést?
2010. ápr. 28. 21:05
 3/4 anonim válasza:

Halszagú váladék

A baktériumos hüvelygyulladás egymagában is kellemetlenséget okoz a nőnek, nagyobb gond azonban, hogy növeli más bajok kockázatát. Például hajlamossá teszi a pácienst a terhességmegszakadás vagy -megszakítás utáni medencebeli gyulladásra, méhbelhártya-gyulladásra (ez tizenötször gyakoribb a baktériumos hüvelygyulladást kapók, mint az ilyen betegségben nem szenvedők körében), valamint a méheltávolítást követő fertőzésre. A terhesség során pedig a hüvelyben föllelhető kórokozó baktérium a magzatvíz befertőződését, magzatburok-gyulladást, a magzatburok megrepedését, következésképp koraszülést, azaz kis tömegű magzat világrajövetelét idézheti elő.

Minthogy a baktériumos hüvelygyulladásnak hüvelyi folyás a leggyakoribb tünete, az a nő, aki ilyet észlel magán, okvetlenül forduljon orvoshoz. A megfelelő kezeléshez ugyanis az orvosnak tudnia kell, hogy milyen kórokozó kelti a bajt. A baktériumos eredetű hüvelyi váladék híg, egynemű, fehér, szürkés vagy sárga színű, kellemetlen halszagú, s viszketést idézhet elő. Jellemző a vegyhatásának módosulása is. Míg a rendes (egészséges) váladék – merthogy ilyen mindig van a hüvelyben – pH-ja a tejsavat kiválasztó baktériumoktól 4,5-nél savasabb, addig kórokozó baktériumos fertőzés hatására a pH 4,5-nél nagyobb, azaz a semleges vegyhatás felé tolódik el.

Az orvosok ezenkívül sejttani vizsgálatra is sort kerítenek, amelynek során ellenőrzik a hüvely faláról levált hámsejteket. Rendesen e sejtek sima felszínűek, ám a kórokozó baktériu-

mok hozzájuk tapadhatnak, s ilyenkor olyanok (szemcsések) lesznek, mintha parányi golyócskák sorakoznának rajtuk. A hüvelyváladékban levő fehérvérsejtek száma baktériumos fertőzés hatására rendszerint nem nő meg, ezért a kelleténél több fehérvérsejt többnyire valamilyen társfertőzésre (például az egysejtűek közé tartozó Trichomonas vaginalis okozta kártételre) utal.

2010. ápr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem pl a haltól tud halszagú lenni másnap.
2010. ápr. 29. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!