Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan segíthetnék a nagybeteg...

Hogyan segíthetnék a nagybeteg barátnőmnek?

Figyelt kérdés

2 kisgyereke van, áttétes mellrákja. Eddig tartotta magát, most nagyon kimerült, maga alatt van. Több kemó, műtét áll már mögötte és még előtte. Igyekszem biztató és megértő lenni, de néha rosszul sül el. Nem tudom, hogyan kéne viseklednem vele, hogyan kéne felfognom az egészet. Sokazsor arról beszél, hogy ha majd ő nem lesz, akkor így meg úgy lesz. Én nem tudok erre reagálni, nem tudok egy emberrel arról beszélni, hogy mi lesz majd a két édes gyerekével, ha ő meghal. Nem mondanám, hogy menekülök a helyzettől, mert tudom, ha szüksége van rám, akkor ott kell lennem, de ha sajnálom, az nem jó, ha biztatom, az se jó.

Szerintetek mi az a hozzállás, amivel segíthetnék rajta?


2011. okt. 28. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd hogy arról beszéljen"mi lesz ha nem lesz"!

Neki el kell hinnie hogy meggyógyul!!!!!Állítólag agyban dől el minden!!Nem irigyelek!!:(

2011. okt. 28. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

őszintén szólva nem tudom, mik a túlélési esélyei

a férje szokta elkísérni a kezelésekre meg mindenhova

szokott mesélni, hogy mi volt a kemón, a kórházban, de néha úgy érzem, ha biztatom, akkor úgy érzi, nem érzem át a problémáját, ha meg sajnálom, azzal nyilvánvalóan nincs előrébb

2011. okt. 28. 19:43
 3/10 anonim ***** válasza:
Az OK., hogy hinnie kell a gyógyulásban, de legalább egyszer afelől sem ártana megnyugtatni, hogy a rosszabb esetben legelább jó kezekben lesznek a gyerekek.
2011. okt. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szeritem kisérd el egy két kezelésere, hogy lásd miben van része, és csak fogd a kezét, légy mellette. Azonkívül, föltétlenül bátorítsd ÖT, mondd h vannak csodák, esetleg tanácsold neki, hogy forduljon Istenhez.
2011. okt. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Már hívtam, hogy jöjjön velem templomba, de nem akart

Kezelésre nem tudom elkísérni, mert a férje kíséri, nyilván nem hiányzom olyankor

2011. okt. 30. 10:03
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha elég erősnek látod Őt,akkor nyugodtan beszélhetsz Vele arról is (persze ha Ő kezdi),hogy ha esetlegesen nem úgy történnének a dolgok,ahogyan kellene,akkor a gyerekei biztonságban lesznek,hiszen nyilván Te is segítenéd Őket!Az apukájuk meg egyértelműen gondozná Őket!De persze nem ez fog történni!Meg fog gyógyulni!!!!!Muszály Neki,és ezt el is kell hinnie!!!
2011. okt. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Asszem mostanában egyre inkább feladja. Ráadásul folyamatosan rossul van hónapok óta. Nem tudjátok véletlenül, hogy így áttéttel mik az esélyei?
2011. okt. 30. 17:35
 8/10 anonim ***** válasza:

A barátnődnek van férje, családja?

"Igyekszem biztató és megértő lenni, de néha rosszul sül el.,, Ezt hogy érted?


Tudod ez olyan dolog ami nem csak a beteg számára kellemetlen hanem a hozzátartozóknak és mellette álló embereknek is. Az ember elgondolkodik azon mit is kérdezzen... Hogy vagy? Mik a terveid? Mit csinálsz jövőhéten? Ezek mind olyan dolgok amiket egy nagy betegtől aki halálos betegségben szenved nem nagyon lehet megkérdezni Épp ezért gyakran beáll a kínos csönd. Olykor egy kis figyelmesség: ajándék, kaja-gyümölcslé stb. És ne erőltesd a beszélgetést ha látod, hogy olyan hangulatban van. Csak legyél mellette. Olykor azért mond el neki, hogy találtál ilyen-olyan gyógymódot vagy vigyél neki valami ezzel kapcsolatos leírást vagy akár táplálék kiegészítőt, vitamint. Az ilyen figyelmesség biztos jólesik neki. Egyébként az orvosok mit mondanak? Ő hogy gondolkodik erről?

2011. nov. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is a választ.

Igen, van családja, nagyon kicsik a gyerekei.

Úgy értem, hogy rosszul sül el, hogy ha pozitív vagyok, próbálom biztatni, akkor mintha megbántanám őt, mintha azt hinné, nem érzem át, milyen nagy bajban van.

Táplálékkiegészítőket meg ilyeneket nem vinnék neki, nem szívesen adnék egy betegnek ilyesmit az orvosa tudta és beleegyezése nélkül.

Igyekszem gyakran rákérdezni, elmúlt-e az épp aktuális baja, sebe begyógyult-e, pihenni tud-e, nincs-e valamire szüksége, gyerekekre nem kell-e vigyázni, ne menjek-e át beszélgetni. Sajnos ritkán van erre lehetőség, hogy nyugodtan beszélgessünk, mert a gyerekeket egyedül nem tudja ellátni, így állandó vendégek náluk a nagymamák, így velük meg a két gyerekkel nem igazán hiányzom a barátnőm hátára púpnak. De ha egyedül marad, meg tudom látogani, hadd dőljön belőle a szó, ha épp erre van szüksége.

Nekem is súlyos problémáim vannak, de az övéi mellett mégis eltörpülnek.

2011. nov. 2. 09:44
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor csak kérdezd meg, öszintén miben segíthetsz?Monndd neki,h te(is) mellette állsz, bármi történik is, csak szóljon neked, rád számíthat. Ennél többet nem tehetsz, ha már ennyire beteg...:(
2011. nov. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!