Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem jár sok nő rendszere...

Miért nem jár sok nő rendszeresen nőgyógyászati kontrollvizsgálatra?

Figyelt kérdés
2016. nov. 17. 07:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Anyukám csak a terhességei alatt meg a szülésnél volt dokinál.

Soha semmilyen panasza nem volt és mivel államiban volt rossz tapasztalatok érték.

Szemben az ajtóval terpeszben feküdt és közben az asszisztens ki-be járkált. Még ha nem is látta senki, akkor is idegesítő és megalázó érzés.

Viszont már 50 éves és mindig kérem hogy egy rákszűrésre menjen magánba. De azt se akar mert nem akarja h kiderüljön valami rossz. Inkább nem akar tudni róla. Nekem ezt mondta.

De azért mikor a barátnője mesélte hogy ő rákos és műteni kell akkor láttam hogy elgondolkozott rajta. De a nő rendbe jött ő meg ugyanúgy nem volt dokinál.


Én évente többször járok sajnos, mert folyton kiújuló bartholin mirigy gyulladásom van...

2016. nov. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
En azert mert olyan orvosom volt aki anno fogamzasgatlot is ugy irt fel elso alkalommal,hogy ram nezett es a kezembe nyomta a receptet. Semmi vizsgalat nem volt. Maganorvosra nem volt penzem akkoriban. Most kulfoldon elek de amikor hazautazom akkor elmegyek privathoz.
2016. nov. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem sincsenek jó tapasztalataim. Magán dokihoz jártam, neves nőgyógyász professzorhoz, mégsem vette észre az endometriózisom. Amikor meg kiderült, a vállát vonogatta, hogy ezzel együtt kell élni.

Amikor mell-szűrésen voltam azzal a panasszal, hogy csomót érzek, cisztát találtak. Ott is elintéztek annyival, hogy majd nézegessük folyamatosan. Így aztán elmentem egy természetgyógyászhoz, aki végre törődött is velem, és tényleg tudott segíteni. Mert nem igaz, hogy nem lehet, csak a dokik valamiért nem mondják el, hogy pl. étrend-átalakítással lehet ezeken a dolgokon segíteni. Azt sem említették meg egy szóval sem, hogy esetleg ösztrogén-dominancia állhat mindkét dolog mögött, pedig utólag már teljesen egyértelmű.

Szóval a tévében lelkesen elmondják, hogy így szűrővizsgálat meg úgy korai megelőzés, de valójában ha nem akarsz elpatkolni épp, akkor nem nagyon foglalkoznak veled.

2016. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!