Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Széklet inkontinencia van...

Széklet inkontinencia van valakinek? Létezik erre külön betét, vagy ugyanaz, mint a vizelet tartási képtelenségnél?

Figyelt kérdés
Híg széklet esetén végigfolyik rajtam, minden előzmény nélkül. A konyhából nem érek át a fürdőbe. Demens beteget ápolok, ami idegileg nagyon megterhelő. Gondolom a stressz okozza az egyre gyakoribb híg székletet és a rövid ideig tartó gyomor- és hasi görcsöt. Jelenleg pelenkát használok, mert nem tudom , mikor jön az újabb "roham". Egyik nap a gyomorgörccsel egy időben erősen viszkető kiütések jelentek meg rajtam, még a fülem belül is viszketet. A széklet ürítés után egy órával a kiütések is elmúltak. Mi lehet ez? Valószínű a testem jelzései arra, hogy ezt az idegi terhet már nem sokáig bírom?

2016. nov. 17. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Hat evvel mindenkeppen orvoshoz kene menni akar Crohn is lehet
2016. nov. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Az egy dolog, hogy idegi eredetű, de ha már kialakult nálad egy ilyen állapot, ezt mindenképp kezeltetni kell! Ne játssz az egészségeddel, vizsgáltasd ki magad sürgősen! Ez nem normális dolog...
2016. nov. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanaz jó mint a vizelethez csak ne feszüljön szorossan a testhez s nemárt föléje felhúzni egy műanyag vagy gumibugyit amely combnál s deréknál passzentos.
2016. nov. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem a záróizmok okozzák a gondot, tehát nem inkontinenciáról van szó. A hasi görcsöt követő, hirtelen jövő híg széklet a baj. Ez kiszáradástól kezdve sok bajt, veszélyes állapotot is okozhat. Mindenképp ki kell vizsgáltatni.
2016. nov. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kiütéses dolog arra utal, hogy a tested felszívja a méreganyagot a híg székletből. Én is keresnék egy jó dokit.
2016. nov. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Már ajánlottak egy jó gasztroentológus magánrendelést, kérni fogok időpontot. Igazatok van, ebből bármi lehet... ha minden rendben , akkor megnyugodhatok, ha nem, akkor pedig időben kell elkezdeni a kezelést.
2016. nov. 18. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!