Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez az inkontinencia előszobája...

Ez az inkontinencia előszobája lehet, vagy pszichés eredetű, vagy mi lehet az oka, a probléma lent?

Figyelt kérdés

Ha utcán vagyok, járás/állás közben, ülve kevésbé, úgy érzem, hogy rögtön bepisilek. Ez az érzés egy bizonyos idő után elmúlik. Ha épp használok tisztasági betétet, akkor nem annyira súlyos, nem annyira sürgető az érzés, hogy most rögtön azonnal wc-t kell találnom. Ha tudom ,hogy a közelben van wc, akkor semmi gond, viszont ha tudom, hogy egy ideig valami miatt nem tudok elmenni pisilni, akkor biztos, hogy jön a "most rögtön azonnal bepisilek érzés".

Legtöbbször miután elindulok itthonról, úgy kb. 15 perc múlva feltétlen pisilnem kell, aztán egy ideig elvagyok. Jóideje úgy indulok bárhova is, hogy előtte vagy háromszor megyek pisilni, erőltetem, hogy nehogy az utcán jöjjön rám.

41 éves vagyok.

Mindent összevetve, ez inkontinencia kezdete lehet, vagy pszichés eredetű mindössze, vagy esetleg a záróizmok lazultak meg a gyakori erőltetés miatt?



2016. aug. 5. 20:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább pszichés, mivel ha van bent betét vagy WC a közelben, akkor nincs ilyen problémád.
2016. aug. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%
Nem, nem inkontinencia. Az inkontinenciánál elcsöpög a vizelet, nem pedig a helyzettől függ, hogy pisilni kell-e. Pszichés zavarnak tűnik, de nem mondanám, hogy "mindössze", mert elég kellemetlen tud lenni az érzés. Próbáld ki otthon, hogy meddig bírod ki pisilés nélkül. Ezt sulykold utána magadban, hogy dehát 2-3-4 órát kibírom, akkor 15 perc múlva biztosan nem valós az érzés, hogy pisilni kell.
2016. aug. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Én is a pszichés eredetre gondolok...csak nem egyszer volt már, hogy rohantam haza,mert annyira pisilni kellett, aztán útközben mint amit elvágtak, elmúlt. Ezt nem tudom hova rakni...

A tanácsot köszönöm. Épp valami ilyesmivel próbálkozom. A visszatartással sokszor nincs gond, mert reggel ébredezés közben érzem, hogy majd' be pisilek, de még akár órákra is vissza tudok aludni. Ilyenkor szoktam elgondolkodni, hogy akkor az utcán mi az a rögtön bepisilek érzés.

2016. aug. 5. 21:21
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! szerintem is valamiféle lelki eredetű probléma lehet. Lelkiekben nem történt semmi probléma mostanság, vagy nem stresszelsz túl sokat?
2016. aug. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!