Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 13 éves vagyok, kb.2 éve nő a...

13 éves vagyok, kb.2 éve nő a mellem. Amióta nő, azóta ott van mindkettőben egy-egy ilyen nagy, kemény csomó, ami tulajdonképpen akkor mint a mellem. (a melleimmel együtt nőtt) Ez természetes?

Figyelt kérdés

2016. nov. 20. 15:39
1 2
 11/13 anonim válasza:

Az ember mellében tejmirigyek vannak, az mindig ott van és teljesen normális. Menses előtt több nőnek megduzzad (mind a kettő egyformán), az okoz egy enyhe fájdalmat is, aztán a menses után elmúlik. Ha aggódsz, nem baj, ha megnézed, hogy mi az, mi van benne, ez szerintem normális, hogy az ember megfigyeli, ismeri a saját testi változásait. Csak összeszorítani nem szabad a mirigyeket, ne nyomkodd meg ilyesmi. A normál kitapintással semmi baj sem keletkezhet, sőt még okosan is teszed, ha tudod, hogy mi van a testedben.

Egyébként rendellenesség általában nem mindkét oldalon jelentkezik, hanem csak az egyiken. De még a fájdalom sem jelenti azt, hogy egyből vége mindennek. Nekem volt egy ciszta a mellemben, az határozottan egy ponton fájt és égető érzés volt. A háziorvos nem merte megvizsgálni, egyből küldött az onkológiára, az megvizsgálta, és mondta, hogy nagy gondot nem érez, de elküld ultrahangra... Az ultrahangoshoz már remegve mentem, a nő meg tök mérges volt a többiekre, hogy így megijesztettek. Hála Istennek ciszta volt és nagyon pici, hamar elmúlt. Még annyit mondott az ultrahangos, hogy van, akinek mirigyesebb a melle, van, akinek kevésbé. Most már ezt is tudjuk :-) (Akinek mirigyesebb, annak jó eséllyel több teje van, ezt is mondta, mert kérdeztem.)

2017. aug. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Esetleg hozzáértővel is érdemes lenne beszélned, nem csak nagyokosinternetnépével...

Mondjuk nőgyógyász?

2017. aug. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 MR.Lala válasza:
Lehet perverznek hangzik, de a lényeg ameddig más nem foglya meg addig nem tudni miről beszélsz. Lehet hasonlítgatni hogy ilyen meg olyan a fogása de mindenki másként érzi a dolgokat. Ha úgy gondolod hogy nagyon rendellenes a dolog vagy a formájában is máshogy néz ki a melled mint ahogy láttad másét vagy máshol akkor anyukádat kérdezd meg. Tudom sokan gáznak érzik az ilyet de az a biztos ha anyudat kérdezed mert ha van valami akkor eltud vinni orvoshoz.
2018. júl. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!