Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért olyan nagy dolog nőgyógy...

Miért olyan nagy dolog nőgyógyászhoz menni?

Figyelt kérdés

Olyan sok barátnőm tart tőle és itt is olyan sokan panaszkodnak, hogy félnek nőgyógyászhoz menni, mert milyen szégyellősek a doki előtt, megalázó, kiszolgáltatott helyzetbe kerülnek, stb. Oké, aláírom, nem egy kellemes érzés maga a vizsgálat, na de egy fogorvosi vizsgálat se kellemes, mégse érzem kiszolgáltatottnak és megalázottnak magam akkor sem. Az első alkalom előtt se izgultam, bementem, megcsinálták, kész (rákszűrés volt).

Miért olyan nagy dolog egy nőgyógyászati vizsgálat? Csak a szégyenlősség miatt? Nem kötekedésből kérdezem, tényleg érdekel, hogy miért félnek olyan sokan tőle.


2016. nov. 21. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azert, mert sokan meg a csalad v a partner elott is szegyenlosek, nem h egy idegen elott.
2016. nov. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
ha szerinted egyforma dolog kinyitni a szád és szétrakni a lábad, hát, ott valami gond van.
2016. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Sose féltem tőle, nem érzem megalázónak sem. Nem vagyunk egyformák.

20L

2016. nov. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Mert a nőgyógyász intim helyen vizsgál, a fogorvos pedig nem. Szóval a kettő vizsgálat nem hasonlítható össze.

Egyik sem kellemes, de a nőgyógyász olyan helyen vizsgál, amit normális esetben nem "mutatsz meg" akárkinek, és ez szerintem senkinek sem kellemes.

Viszont tényleg nem kéne ilyenkor megalázottnak éreznie magát senkinek, mert ez is ugyanolyan fontos lehet, mint a fogorvosi vizsgálat, tehát szükség van rá és ez nem "ciki", nem "megalázó".

2016. nov. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Van aki ennyire szégyenlős, gátlásos. De ha egyszer muszáj... Évente 1-2x ki lehet bírni.
2016. nov. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a fogorvosi látogatást is utálom :)
2016. nov. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azert, mert az ember jo esetben csak a parjanak teszi szet a labat, akivel elotte jo ideje ismerkedik szereti,.bizik benne es meg akkoris ott van, hogy o is meztelen, ugyanabban a helyzetben van, mint en.

Nem vagyok prud, nincs bajom a.meztelenseggel, sot. En vagyok az, aki siman vegigsetalna barhol meztelenul, nem feltetlen kotom ossze aa szexualitassal. De azert meg egy kapcsolatban is el kell teljen eleg sok idonek, hogy konkretan a pofajaba terpesszek. Az orvosnal meg mi van? Bemesz, jo napot, vetkozzon le, tegye szet a labat. Hat koszi,.ha nem muszaj, kihagyom.

2016. nov. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!