Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rezia fogamzásgátló abbahagyás...

Rezia fogamzásgátló abbahagyásakor a plecebo tablettákat is be kell vennni?

Figyelt kérdés
Az első levélnél tartok, előtte nem szedtem fogamzásgátlót. Beveszem a 4 zöld tablettát, és nem kezdem el a következő levelet, vagy felesleges bevenni őket?

2016. nov. 22. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel semmilyen hatóanyag nincsen bennük (pont azért placebo tabletta), így a szervezeted számára ugyanolyan, ha beveszed, mint ha nem veszed be őket. Az az egy célja van, hogy meglegyen minden egyes nap az élmény, a megszokás, hogy beveszed a tablettát, így kisebb a valószínűsége annak, hogy elfelejtesz egy szemet, vagy hogy belezavarodsz, hogy mikor is van vége a szünetnek, mikor jön a következő levél. Ha te ezzel a levéllel be is fejezted és a következőt már nem kezded el, akkor teljesen mindegy, beveszed-e a placebo tablettákat. De felesleges bevenni őket.

Miért hagyod abba amúgy? Nem vált be? Mi vele a problémád? Kíváncsi vagyok, mert én évek óta ezt szedem.

2016. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Fáj tőle a fejem, néhány gyenge pillanatban szédülök és hányingerem van, a menzeszem folyamatosan tart amióta szedem, meg a hangulatom is sokkal szeszélyesebb. Ez idővel elmúlna, de olyan hűtlennek érzem magam magamhoz, mivel így olyan vagyok, mint a dohányosok: mondják h te ne szokj rá, de ők azért még cigiznek. :D
2016. nov. 23. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!