Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 38 napos ciklus és darabos...

38 napos ciklus és darabos vérzés?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 2-3 hónapban azt vettem észre, hogy a menzeszem mindig késik legalább egy hetet és így 38-39-40 napos ciklusaim vannak. Úgy gondoltam először, hogy biztos csak a stressz okozza, de ebben a hónapban semmilyen fajta stresszhatás nem ért és mégis másfél hetet késett. Aztán azt is megfigyeltem, hogy a vérzésem darabos, ami eddig nem volt jellemző. Eddig is nehéz volt átélni a piros betűs napokat, de mostanában annyira nehéz, hogy hányok is és az ágyból sem tudok felkelni két napig olyan görcseim vannak, emellett annyira bő a vérzésem, hogy most pl. tampon és kórházi betét alatt átáztam. Az orvoshoz két hét múlva kaptam időpontot, addig tudja valaki ez mi lehet? 18 éves vagyok. Köszönöm a válaszaitokat!
2016. nov. 25. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálam is pár hónap alatt nagyon erős lett (akkor 19 voltam), görcsös és rosszullétes. Mindenképpen csináltass egy vérképet házidokival és UH-ot kérj a nőgyógyásznál. Endokrinológushoz mentem és kiderült hogy a pajzsmirigyem alulműködik (okoz menzeszgondokat, tinikor végén a hormonváltozás miatt alakult ki :( ) és cisztáim voltak, kaptam hormonpótlót a pajzsmirigyemre, a cisztákra pedig szénhidrátcsökkentés és mozgást írt elő a doki, beállt egy jó érték (1 körüli tsh) és azóta a menzeszem 4napos, közepes, 2napig erős csak, a fájdalom egy szem algoflex M-vel elmúlik 6-8órára legalább, utána pedig nem is kell kb, de van hogy gyógyszer nélkül simán túlélem már! A ciszták eltűntek!

Fogamzásgátlót lehet fog ajánlani a doki de jobb nem elfogadni mert csak tüneti kezelés, nem megoldja a gondot.

2016. nov. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, akkor mindenképp felkeresem a háziorvosom is. Remélem nincs semmi baj...

Ment a zöld jel! 

2016. nov. 26. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!