Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hólyaghurut/Húgyúti fertőzés...

Kovacsnora444 kérdése:

Hólyaghurut/Húgyúti fertőzés után nem szűnő vizelési ingerrel kapcsolatban volt valaha tapasztalatotok? Mi segített nektek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves nő vagyok. Körülbelül 4 hónapja szexuális együttlét után pár nappal húgyúti panaszaim jelentkeztek. Gyakori vizelési inger, égő, csípő érzés vizeletürítéskor, véres vizelet.

Ekkor urzinol tablettát kezdtem el szedni, amely teljesen megszüntette a panaszaimat, azonban rá egy héttel újbóli együttlét után 1 nappal ismét kiújultak a panaszaim. Ekkor orvoshoz fordultam aki cyfloxint írt fel, ezt egy hétig szedtem, amitől a véres vizelet, illetve az égő csípő érzés elmúlt, de a vizelési inger már folyamatos volt.

Mivel ez a panasz nem szűnt meg nőgyógyászhoz fordultam aki írt fel zinnatot, és azi sandozt is számomra.

Mivel a panasz ezután sem múlt el vizelettenyésztést csináltattam ez enterococcus spp-t mutatott ki 10^3-on csíraszámban. Ezután aktil duot kaptam, amit 2 hétig kellett szednem, de a vizelési inger még mindig megmaradt. Csináltattam újbóli tenyésztést ez vegyes baktériumflórát igazolt, ismétlési javaslattal. Elmentem ügyeletre itt írtak fel tarividet, ezt egy hétig szedtem. Ezután végre eljutottam urológiára, ahol szintén vizelettenyésztést csináltattak, kettőt is, de mindkettő negatív eredményt hozott.Az urológus már nem írt fel antibiotikumot, vitagyn c használatát javasolta, illetve urzinol cseppek használatát. Közben elkezdtem tőzegáfonyát szedni, cickafark ülőfürdőt veszek, szedtem grapefruitmag-cseppeket is. Kb 1,5 hónapig, de a vizelési inger még mindig folyamatos. Voltam újból nőgyógyásznál, ő most írt fel egy hete antibiotikumot, nitrofurantoin arena -t, de egyelőre semmi javulás. A vizelettenyésztés továbbra is negatív. Egyelőre semmi nem segített, nem tudom, hogy mit próbálhatnék még ki. A kapcsolatom azóta megszűnt, tehát a párom sem fertőzhet vissza..


Válaszaitokat előre is köszönöm.



2016. nov. 29. 15:44
 1/1 anonim ***** válasza:
A problémád elég tipikusan pszichoszomatikusnak néz ki. Ne aggódj, nem azt mondom, hogy nem mondasz igazat vagy bekattantál, hanem hogy a hosszú nyűglődés miatt a betegséggel a szervezeted önérzékelése elállítódott. Én felkeresnék egy pszichológust. Tudom, ez elég humbugnak hangzik, de pl én Németroszágban járok orvosira, és rengeteget hallunk ilyesmiről. Olvass utána funkcionális zavar/pszichoszomatikus betegségek alatt
2016. nov. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!