Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A linea nigra biztosan a...

A linea nigra biztosan a terhesség jele? Nem lehet, hogy a fogamzásgátlótól jött ki?

Figyelt kérdés

Októberben volt egy terhességi parám, aztán két hét késéssel megjött a mensesem, rendes, erős, darabos vérzésem volt, görcsökkel, ami 6 napig tartott. Csináltam terhességi teszteket is, a menstruációm előtt és után is, mindegyik negatív. A menstruációm alatt elkezdtem fogamzásgátlót szedni, már a második levélnél tartok. Az első levél vége felé elmentem orvoshoz, aki megultrahangozott, és megnyugtatott, hogy tuti nem vagyok terhes(a vizsgálat idejekor kb. 7 hetes lehettem, gondolom ez már látszott volna ultrahangon). A tablettaszünet idején a megvonásos vérzésem megjött, igaz, elég light-os volt a menstruációmhoz képest, és csak az első nap görcsöltem. Viszont kb. 2-2.5 hete észrevettem egy elég halvány csíkot a köldököm alatt, amiről olvastam, hogy a terhesség jele is lehet. Nem vettem észre, hogy ezek alatt a hetek alatt erősödött volna, vagy legalábbis nem jelentősen, illetve a menstruáció megléte, a sok negatív teszt (csináltam vagy 10-et), és az orvosi vizsgálat elvileg kizárja a terhességet, és más jeleim sincsenek. Lehet, hogy ez a halvány csík a fogamzásgátló mellékhatása, esetleg valami hormonális ingadozásom van?

Egyébként ha terhes lennék, most lennék kb. 10 hetes, de tudtommal ennek a csíknak a 20. hét körül kellene megjelennie. Hétfőn amúgy megyek orvoshoz, de addig is szeretnék megnyugodni.



2016. dec. 1. 14:20
 1/8 A kérdező kommentje:
A "7 hetes lehettem"-t úgy értettem, hogyha terhes lennék, a vizsgálat idejekor hét hetes lettem volna. Egyébként sajnos nem teli hólyaggal mentem, mert nem tudtam, hogy úgy kell, de az orvos azt mondta, nem lát semmit, és a méhnyálkahártyám is olyan vékony, hogy kizártnak tartja a terhességet, ráadásul elég jó ultrahangos hírében áll, szóval csak nem tévedett. :(
2016. dec. 1. 14:22
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja, és legutóbb ma csináltam terhességi tesztet, természetesen ez is negatív.
2016. dec. 1. 14:23
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy az októberi terhességi parám óta nem volt szexuális kapcsolatom.
2016. dec. 1. 14:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy terhes.

A kevesebb és light-osabb menstruáció a gyógyszer miatt volt. Gyógyszer mellett kevésbé fájdalmas, kevesebb a vér mennyisége is.

2016. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a tabletta okozza. Nekem az egyikről napozás után csúnya pigmentfoltok lettek az arcomon, ez is szokott lenni terhesen.

Most babát várok, és a linea nigra se jött ki. :)

Minden teszt negatív, nyugi, nem vagy terhes.

A megvonásos vérzés mindig kevesebb.

2016. dec. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

4. válaszoló, igen, ezt tudom, ha a továbbiakban is ilyen lenne a megvonásosom (és nem terhesség miatt), azt nem is bánnám, mert nagyon sokat szenvedtem anno a mensim miatt.

Egyébként köszi a gyors válaszokat.

2016. dec. 1. 14:30
 7/8 anonim ***** válasza:

A doki a nagyon korai terhességet is látja UH-on, tehát ne parázz rá! A menzesz akár lassan is lecsökkenhet akár 0-ra, fél évig semmi különös nem volt, erős volt, aztán mintha elvágták volna lett a fele és semmi görcs.

Sok mindent be tudunk képzelni. Nekem konkrétan váltás után 3 hónapig erős hányingerem volt reggel, nem volt baba, csak mellékhatás. Plusz mivel az ösztrogén alakít az emberen (fiús alkatom volt) kiszélesedett a csípőm, lett pár csíkom is, de semmi baba :)

2016. dec. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen neked is a választ!
2016. dec. 1. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!