Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vannak itt olyan lányok, akik...

Vannak itt olyan lányok, akik egyszerűen azért használnak betétet mert azt jobban kedvelik!?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor miért jobb a tamponnál?
2010. máj. 2. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
kisebb a fertőzésveszély, nyilvános mosdóban nem akkora macera betétet cserélni, mint tampont+ nekem kényelmesebb a betét (fel tudom tenni normálisan a tampont, mielőtt valaki kiokosítana róla...)
2010. máj. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
én 1-2 éve kezdtem el újra betétet is használni. Ha itthon vagyok, nem tamponozok, éjjel meg tuti nem (csak ha már nagyon kevés). Valahogy egészségesebbnek érzem a dologt így. Ha kimozdulok, akkor tampon, vagy a 2 kombinációja :)
2010. máj. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

hát ha azt veszed, hogy leülsz a vécére nyitott méhszájjal, akkor a betét ami fertőzésveszélyesebb, nem a tampon.

amúgy én ha dolgozom tampont használok, viszont mikor itthon vagyok és tudom hogy nem megyek sehova betétet.

Szerintem ez csak kényelmi kérdés. itthon meg tudok mosakodni többször is, viszont melóhelyen nem, és azért a betétnél csak a véres betéten ücsörgök x órát.

De kinek mi jön be.

2010. máj. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Igen a nyitott méhszájnak biztosan jobbat tesz az ha felnyúlkálsz magadba mint az, hogy a hüvelyedbe nem is megy bele semmi...

Eleve alap higiénia, hogy nyilvános helyen nem ülsz a wc-re, de ilyen emberrel inkább nem vitázom.


Én is betétet használok. Nőgyógyászaton voltam sokáig gyakorlaton és túl sok betegséget láttam amit tampon okozott. Megjegyzem, betét okozta fertőzést egyet sem.

Használtam tampont egy darabig, de amit láttam... Soha többet, köszönöm.

2010. máj. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
13:39 eszemben sincs leülni nyilvános helyen wc-re...de
2010. máj. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

+ a vége


de gondold át a betétcsere és a tamponcsere procedúráját...spec én csak guggolva tudom feltenni a tampont, ezt egy szűk, és koszos nyilvános wc-ben kivitelezhetetlen

2010. máj. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

13:58 Miket láttál?? :O


Köszi az eddigi válaszokat!:D

Egyébként én is felváltva használom, mert hát mindkettőnek vannak előnyei..

2010. máj. 2. 14:14
 8/13 anonim ***** válasza:
aha nekem egyszerűbb és kényelmesebb,a csere is gyorsabb és tuti nem csöppentek magamra semmi trutyit,ami tamponnál már előfordult.Néha van hogy olvad vér is jön egy kicsi és tamponnál ez nem tisztulna ki belőlem rendesen.Van ami már egész vékony és illatosított,szóval nuku szag,ha meg jön alvadt vér is akkor simán zsepivel leszedem,vagy cserélek gyorsan egyet.
2010. máj. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én általában betétet használok. Csak akkor váltok tamponra amikor úgy érzem, hogy kényelmesebb lenne. Például amikor a suliban kúpert futunk, vagy úszni megyünk és nem akarok a parton tornázni.

Én ezt a véres betéten ülést úgy szoktam megoldani, hogy a táskámban mindig van egy 10 darabos nedves papírtörlő és amikor betétet cserélek akkor letörölgetem magam ott lent és akkor máris olyan tiszta vagyok mint reggel.

Szerintem ez így higiénikusabb mert nem minden iskolában van szappan, hogy rendesen megmossuk a kezünket a tamponcsere előtt.

Végül is mind a kettőnek meg van az előnye és hátránya.

2010. máj. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Betétet használok már 9 éve, mert azóta menstruálok! A tampon pedig nálam azért nem jöhet szóba, mert nézzetek hülyének, de én egyszerűen nem szeretek semmit se oda dugdosni magamnak sőt akkor is szívrohamot kapnék ha az orromba v a szemembe kéne valamit cseppentenem! Hála Istennek eddig erre nem volt példa nem is szeretném szóval én egyszerűen csak idegenkedek a tampontól és még a gondolatától is! Egy megfelelő bugyi egy jó betét és nincsen semmi probléma én pl még SOSE áztam át suliban v munkahelyen! Első nap éjszaka mindig, mert nagyon sok van, de számomra az meg belefér, mert úgy se látja senki!
2010. máj. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!