Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Allergia, száraz bőr? Ugye...

Allergia, száraz bőr? Ugye nem rüh?

Figyelt kérdés

A sulinkban felhívták a figyelmünket a héten arra, hogy a városban egyre többen rühesek, legyünk elővigyázatosak. Azóta baromira rettegek, megállás nélkül, minden óra után megyek, megmosom a kezem. Ez megy már egy pár napja...

Ma, miután jó erősen, forró víz alatt megmostam a kezem, a kézfejemen piros pöttyök jelentek meg, a szőrtuszöknél,leginkább. A suliban csak hideg vízzeltudom mosni.

Nem viszket, kicsit sem, ha forró víz éri, nagyon kipirosodik, kenem kézkrémmel. Ma többször is használtam kézfertőtlenítőt.

Az ujjaim közt, ujjaimon, csuklómon, a kezem hajlataban, sehol nincs egy pötty sem. Csak a hüvelykujjam alatt, valamint a kézközépcsontokat fedő bőrreszéken.



2016. dec. 13. 23:21
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Valamint, nem pattanásszerűek a kiütések. Simán piros a bőröm, a kiütések kicsit megduzzadnak, de nem olyan, mint egy pattanás... Ha hozza érek sem fáj, vagy viszket. Csak van, és piros.
2016. dec. 13. 23:26
 2/15 A kérdező kommentje:
Fél órája voltam fürdeni, akkor baromi ronda volt, most bekentem, már alig látszik.
2016. dec. 13. 23:30
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez attól van,hogy már "túltisztítod a kezedet és minden védőréteget lemosol róla. Ettől pedig begyullad és kiszárad. Felesleges folyamatosan kezetmosni,fertőtleníteni,mert a rühöt így is el lehet kapni. Az szépen befúrja magát a bőr alá és onnan nem lehet kimosni ,de még csak a fertőtlenítő sem pusztítja ki. Mosd a kezed kevesebbet,utána töröld jó szárazra(ha vizes marad az is szárítja) és kend be valamilyen kézkrémmel.
2016. dec. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a választ!

De ha ezek nem jók a megelőzéshez, akkor mi az?><

2016. dec. 14. 07:25
 5/15 anonim ***** válasza:
A rüh megelőzéséhez? Nem szabad érintkezni rühös emberrel. Ez egy fertőző betegség és nem koszosodástól van.
2016. dec. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Valószínű szétmostad a kezed, minden kézmosás után kend be zsíros krémmel, lehetőleg olyannal, ami nem allergizál.
2016. dec. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Voltam ma orvosnál, mert influenzás vagyok. Sokan voltak bent, igyekeztem senkivel sem érintkezni, azonban egy rühes srác(ha jól hallottam, elhajtotta a doki, lehet csak belehallucinaltam, hogy ez betegellátás, nem rüh), es ahogy ment ki, es vette fel a kabátját, az hozzáért az én kabátomhoz, egy pillanatra. Így nem kaphattam el, ugye?><
2016. dec. 14. 12:32
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem. Nyugodj már meg!
2016. dec. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Igazad van, meg kell nyugodnom...><

Azota le is zuhanyoztam a biztonság kedvéért...

Köszönöm a válaszokat!

2016. dec. 14. 12:52
 10/15 anonim ***** válasza:
Allergiás lettél a sok kézmosástól. A rüh így nem előzhető meg. Kontakt érintkezéssel terjed csak. Ha elkapod, nagyon egyszerűen 5 perc alatt leölhető.
2016. dec. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!