Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelyemben érzem a méhszájam,...

Hüvelyemben érzem a méhszájam, méhsüllyedés lenne?

Figyelt kérdés

Izgalmi állapotban is állandóan elérem az ujjammal, a végbélfelöli oldalán még tovább megy az ujjam, de a másikon nem, szerintem kb 5-6cmre lehet a nyílástól, de belefér az egész ujjam.

Ez normális? 20 éves vagyok úgy tudom süllyedésük szülés után szokott lenni a nőknek!



2016. dec. 21. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nem a méhszájad lesz. A hüvely nem egy egyenes cső,hanem egy kicsit hátrafelé hajlik és ezért elöl magát a hüvely falát érzed.
2016. dec. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A hüvely (meg a hólyag/végbél) is lesüllyedhet akár már tizenévesen is, ha a medencefenéki izmok nem kellöen müködnek. SZóval nem kell hozzá sem magasabb kor, sem szülés. Egyébként nem maga a szülés, hanem a terhesség az, ami problémát okoz. Manapság meg ami még szintén elösegíti ezt a problémát, az a (nagyobb) súlyokkal történö edzés.


Ez ellen cask az intimtorna( keress rá: Kriston Andrea: Intimtorna - könyvet is meg DVD-t is találsz a neten) segít, ha idöben elkezded.

2016. dec. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De körbe tudom tapogatni az egészet, benyúlik a hüvelyembe egy ilyen gömbszerű valami! Biztos, hogy a méhszáj, kérdés, hogy ez normális-e?
2016. dec. 21. 12:36
 4/11 anonim ***** válasza:
nekem kicsit közelinek tűnik így a leírásod alapján, de ezt legegyszerűbben és legbiztosabban egy nőgyógyász tudja megállapítani. én mindenképp elmennék, ha ennyire érezném.
2016. dec. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%
20 evesen ugyis jarsz nogyogyaszhoz, ha eddig is ilyen volt es baj lenne, akkor szolt volna. Ha most lett ilyen, akkor meg elmesz es megkerdezed... nem latunk beled es nem vagyunk orvosok.
2016. dec. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsó: normál vizsgálatnál nem lehet észrevenni a süllyedést, mert abban a pozicióban "visszacsúszik" minden a helyére.


Kérdezö: menj el a nögyógyászhoz és kérd meg, hogy kimondottan erre irányulva vizsgájon meg - ilyenkor más helyzetbe állítja a széket és akkor az esetleges süllyedés is látható lesz.

2016. dec. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
És ha elmegyek az orvoshoz, nem akarja majd kivenni a méhemet emiatt? mert ez már a 4. fázis azt olvastam az interneten, ha fekve is érzem.. és elvileg itt már nem segít az intimtorna, lehetséges, hogy nem lehet gyerekem emiatt?
2016. dec. 21. 18:37
 8/11 A kérdező kommentje:
Egyébként nincs más tünetem, csak az, hogy ha hüvelyembe nyúlok kitapintható az ujjammal!
2016. dec. 21. 18:38
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem kizárt, hogy kivegyék a méhedet. nekem édesanyámnak volt ilyenje -igaz, neki szülés után- de laparoszkópos műtéttel felvarrták a hasfalára
2016. dec. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem méhsüllyedés, sokkal inkább hüvely előreesés. Keress fel egy nőgyógyászt.
2016. dec. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!