Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Találtam egy csomót a mellembe...

Találtam egy csomót a mellemben! Most mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Tegnap este öltözködésnél vettem észre egy kb. 1-1,5 cm-s kis csomót a bal mellemben. Jól tapintható, kemény, mozgatható is a bőr alatt. Nem régóta lehet ott, mert szoktam önvizsgálatot végezni, és biztosan észrevettem volna. Tudom, hogy el kell mennem orvoshoz vele, de fogalmam sincs, hogy merre induljak? Háziorvos, nőgyógyász, vagy kapásból kérjek időpontot mammográfiára? Vagy oda csak beutalóval lehet menni??

Idén nyilván már sehova sem tudok vele menni, úgyhogy emiatt is teljesen kétségbe vagyok esve, hogy pont most vettem észre, és meg kell várnom az ünnepek végét... :(

Mondhatom, jó hangulatban fog így telni a karácsony :(

Ugye a csomó nem minden esetben jelent rosszat???



2016. dec. 24. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell tenned, hogy megnyugszol, és semmi szín alatt nem a legrosszabra gondolsz. Akármi is, időben észrevetted, háziorvoshoz két ünnep között talán még elmehetsz, munkanapokon lesz rendelés (meg a szakrendelőkben is).

Ne emészd magad, minden rendben lesz!

2016. dec. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden esetben jelent rosszat, sőt az esetek többségében ártalmatlan dolog. Persze a frászt ráhozza az emberre. Valószínűbb, hogy zsírcsomó vagy nyirokcsomó, persze ez nem jelenti azt, hogy nem kell kivizsgáltatnod. Menj el ultrahangos magánrendelésre, az gyors, és ugyan fizetned kell érte, de hamarabb a végére járhatsz a dolgoknak.
2016. dec. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
2-es: igen, nekem is megfordult már a fejemben (egész éjjel járt az agyam), hogy magánrendelésre kéne mennem inkább, mert ismerve ezt a hazai rendszert, lehet hogy kb. márciusra kapnék csak ultrahang időpontot... Annyit tudnál esetleg mondani, hogy csak úgy kb. mennyibe kerülhet egy ilyen magánrendeléses ultrahang? És oda kapásból mehetek, vagy oda is kell a beutaló? Sajnos nem nagyon vagyok képben az ilyesmikkel, mert eddig szerencsére nem volt semmi komolyabb betegségem.
2016. dec. 24. 10:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az azért magán, mert nem kell beutaló. Viszont időpont kell. Talán naiv vagyok, de hátha nincsenek tömve az előjegyzéseik a két ünnep közt.

Nem olcsó, a mammográfiai szűréseket olyan 10-12 ezerért csinálják. Keress rá googe-ön egy hozzád közeli magánklinikára vagy magánrendelésre.

2016. dec. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképpen utánanézek. És szerintetek mammográfiára menjek inkább, vagy ultrahangra? melyik az alaposabb? Annyit kihagytam, hogy 26 éves vagyok, tehát nem járok még szűrésre.
2016. dec. 24. 10:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Az UH. Mammot még nem csinálnak ilyen fiatal korban, mert nem ad értékelhető eredményt.
2017. jan. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!