Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV! Valaki volt már ilyen...

HPV! Valaki volt már ilyen helyzetben? Mennyi az esély a gyógyulásra?

Figyelt kérdés
2 éve kezdődött a problémám hogy folyásom volt és viszketett alul nagyon meg fájt az együttlét a párommal.2 éven keresztül nőgyógyásztól nőgyógyászig járkáltam még maszek alapon is elmentem de senki nem mondott soha semmi konkrétat csak mindenféle gyógyszereket irtak fel de semmi nem használt. Rákszűrést se csinált egyik se. Van egy 2 hónapos kisfiam mikor vele lettem terhes akkor lett levéve életem első rákszűrése és p3as lett HPV gyanú. Aztán csináltak tenyésztést és tényleg HPV ráadásul 4 magasfaktorú és 4 alacsony rizikojú van belőle. Terhesen sajnos ezzel nem tudtak foglalkozni annyi akadálya volt hogy császárral szültem. Január végén megyek újabb rákszűrésre és azt mondták valószínű konizációs műtétet fognak csinálni. Nagyon félek, hisz méhnyakrákom is lehet. Valaki volt hasonló helyzetben? Engem nagyon bosszant pláne az hogy ez talán elkerülhető lett volna ha a kedves "doktorok" rendesen végzik a munkájuk és màr az elején csinálnak rákszűrést, nem csak a hasukra csapva írnak fel mindenféle kúpot stb ami talán még ront is a helyzeten.
2016. dec. 31. 15:27
 1/6 anonim válasza:
Nekem is sajnos így volt. Csak még szemölcsök is voltak lenn, még belül is tele volt a hüvelyfalam :( aztán terhes lettem és szépen magától elmúltak a szemölcsök, megszülhettem természetes úton a kislányomat. Azóta nem volt panaszom, augusztusban voltam rákszűrésen ott P2 lett az eredmény. Én úgy gondolom hogy valószínűleg meg gyógyultam. Immunerősítők is csodát tesznek ne add fel! Keress egy lelkiismeretes orvost az biztos tud segíteni :)
2016. dec. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljes elétmód váltással ez kigyógyítható.
2016. dec. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szemölcseim nekemis voltak kívül belül ezért is lett császár mert nekem meg pont hogy terhesen jött ki. A külsőket leégették nekem még a terhesség alatt
2017. jan. 1. 11:51
 4/6 anonim ***** válasza:

Épp műtét előtt állok.

2014-ben volt egy komplikációkkal sűrűn tarkított szülésem, igazi csatatér volt az alfelem. Utána jeleztem az orvosomnak (aki egyben onkológus is, ez később lesz érdekes), hogy valami nem okés, tampont nem tudok használni. Mondta, hogy mivel a hüvelyfalat végig kellett varrni, előreesés előfordulhat, de orvosilag rendben vagyok.


Aztán múlt hónapban találtam egy bőrkeményedést a nyálkahártyával fedett részen. Nem vagyok orvos, de tudom, hogy ott nem kéne lennie. Elmentem hozzá. Mondta, hogy ez rákmegelőző állapot, illetve a méhszáj is lecsúszott, januárban beszéljük meg a műtét időpontját. (Karácsony előtt már felesleges lett volna.) Egyúttal a szokásos citológiai vizsgálatot is elvégezte. Ma kaptam meg az eredményeket, a méhszáj laphámsejtjei is kórosak, valószínűleg HPV fertőzés okozta, szintén rákmegelőző állapot.


Műteni mindenképpen kell, csak így eggyel több ok miatt. Jó esetben akonizáció után nem lesz további beavatkozásra szükség, valamint a szeméremtesten levő elváltozást is kimetszik.


Ha fővárosi vagy és jó orvost keresel, őt jó szívvel ajánlom. Nagyon alapos és neki köszönhetem, hogy a szülést úgy vezette le, hogy bár mind nekem, mind a babának jó esélye volt maradandó károsodásra, mindketten jól vagyunk.


A műtétnél annyiról tudj, hogy utána jó ideig nem javasolt a teherbeesés!

2017. jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszőnöm a választ, sajnos nem fővárosi vagyok de van egy nagyon jó dokim ígyis hálistennek. Nagyon remélem hogy minden rendben lesz, a baba téma meg amúgyse aktuális hisz egyenlőre be érjük eggyel is :)

Mihamarabbi jobbulást kívánok nekedis!

2017. jan. 2. 16:58
 6/6 anonim válasza:

Szia, először is ne aggódj, minden rendben lesz! 2010-ben volt egy konizációm, a műtét előtt P4 volt a rákszűrés magas kockázatú HPV vírussal.

Még annyit elmesélek, hogy a történetem rosszabbul is végződhetett volna. Ugyanolyan panaszokkal, mint amiket te is felsoroltál elmentem egy nőgyógyászhoz 2010. februárjában. Gombás fertőzésre gyanakodott, plusz levette a kenetet rákszűrésre. Pár hét múlva felhívott, hogy P3 lett a rákszűrés eredménye és ne ijedjek meg, csak arra kér, hogy 1 év múlva mindenféleképpen menjek el ismét rákszűrésre. Mivel nem használt a gombás fertőzésre felírt cucc, visszamentem hozzá. Akkor is elmondta, hogy a P3-ból kialakulhat súlyos gond de P2 is lehet belőle, ha pl. a szervezet legyőz egy gyulladást ….. Mivel addig fogalmam se volt a P1, P2,P3,P4, P5, valamint a HPV jelentéséről, elfogadtam. Sőt, annyira megnyugtatott, hogy azt mondta, ha teherbe szeretnék esni (már pedig akkoriban ez volt a célunk a párommal) szedjek nyugodtan terhes vitamint!

A folyásom egyre rosszabb lett és bejelentkeztem a kerületi SZTK-ba nőgyógyászhoz (nem említettem nekik, hogy pár hónapja maszek nődokinál jártam). Kenetet vettek és pár hét múlva értesítőt küldtek, hogy menjek vissza. Szintén P3 lett a rákszűrés eredménye és azt mondta a nőgyógyász, hogy azonnali műtét (konizáció) javasolt! Mondtam neki, hogy nincs kórházban dolgozó nőgyógyász ismerősöm ezért kértem, hogy írjon beutalót. Kézzel-lábbal tiltakozott, hogy jobban járok, ha saját magam keresek egy nődokit, aki megműt. Nekem korábban az influenza volt a legsúlyosabb betegségem és nem az egészségügyben dolgozok, szóval senkit nem ismertem és teljes patthelyzetben éreztem magam. Eszembe jutott egy főiskolás csoporttársam, akinél 19 évesen diagnosztizáltak méhnyakrákot és őt kerestem meg, mert emlékeztem, hogy akkoriban azt mondta, hogy az orvosának köszönheti, hogy 19 évesen testileg és lelkileg is túlélte a rákot. Bejelentkeztem ehhez az orvoshoz is, több hét várakozás, elmondtam neki mi járatban vagyok, kenetet vett, pár hét múlva eredmény (2010. novembert írtunk), immár P4!!! Szűrést csináltak HPV-re, magas kockázatú HPV vírust állapítottak meg. 1 héten belül megműtött. Sikerült kimetszeni a kóros darabot (sok esetben a konizációt még egy műtét követi).

A műtét után 1 éven át 3 havonta rákszűréssel ellenőriztek, szerencsére minden rendben volt és azóta is P2 a rákszűréseim eredménye. A műtét után 1 évig nem javasolták a teherbeesést.

Szerencsésnek tartom magamat, hogy az első nőgyógyász után nem vártam ki az 1 évet egy újabb rákszűrésre mert esetemben további 3-4 hónap várakozás valószínűleg megpecsételte volna az életem….

Az elmúlt években 2 egészséges gyerekem is született. Szóval végül is túléltem, végig csináltam de amin lelkileg keresztül mentem akkoriban, nem kívánom senkinek!

Bocsánat a hosszú válaszért. Szerencsére hosszú kálvária után te is megtaláltad az orvosodat és megvan a diagnózis is, így már könnyebb lesz és minden jól fog alakulni!

2017. jan. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!