Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan enyhíthetők a menstruác...

Hogyan enyhíthetők a menstruációs fájdalmak?

Figyelt kérdés
Már lassan öt éve kínlódók azzal, hogy a menstruációm első két napján rettenetesen görcsöl a hasam, sokszor még felállni is nehéz. Ez nagyon megnehezíti a napomat mondjuk az iskolában. Hogyan könnyítsek ilyenkor a fájdalmaimon, ha a gyógyszerek is alig használnak?
2010. máj. 3. 21:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amennyiben szedsz fogamzásgátlót, beszélj a körzetiddel,vagy ahol kiíratod nem-e lehetne egy másik gyógyszerre átváltani ami kedvezőbb volna számodra a fájások miatt.
2010. máj. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is rengeteget kínlódtam...végig aludtam AZT A 2 napot, mert tele voltam fájdalom csillapítókkal. De rátaláltam a jóra: Efferalgan (Paracetamol). Vény nélkül kapható, nem is drága, és erősebb az algoflex-eknél, Nospánál... tuti bogyó! :D

2010. máj. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mi az ami nem használ?

Ha nagyon rosszul vagy írass fel cataflamot (receptre kapható csak), nagyon jó, de azt tényleg csak akkor szedd, amikor éppen meg akarsz halni, mert nagyon erős.

Én is így voltam vele gyerekkoromban, a kor, a fogamzásgátló javít rajta elég sokat majd.

2010. máj. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Masszázzsal is lehet segíteni rajta. Fájdalomcsillapító, görcsoldó hatása van.

Gyógymasszőr

2010. máj. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem a cataflam se hatott. (2. válaszoló)
2010. máj. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

szia én is így vagyok vele de csak akkor amikor peteérésem van akkor úgy érzem mint aki mindjárt felrobban, sokszor kiegyenesedni is nehéz.

van amikor a melegvizes borogatás alhasra és derékra valamint azok a bizonyos légzés gyakorlatok mint amikor filmekben szoktam látni a szülésnél és sokszor használ.

majd próbáld ki Te is.

2010. máj. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én is szenvedek tőle...

citromfű tea, van naturlandos mensis tea-valami ilyesmi a neve hogy menstruációs görcsöket enyhítő...

gyógyszerből az algoflexből a görcsoldót próbáltam, nagyon jól hatott


no meg ami még nagyon tuti: melegítőpárna, vagy mikrózott sópárna a pocira. és így feküdni. na ez van, amikor már tényleg meg akarok halni....


ja, a tea megelőző jellegű, a párna meg iskolűban sajan nem használható. :( én már volt h hazamentem emiatt, de ezt sajnos nem mindig lehet megtenni.

2010. máj. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Probald ki olyankor a huvelytornat (ami amugy sem art), nekem ilyenkor csak ez szokott enyhiteni a gorcson.
2010. máj. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!:):*
2010. máj. 4. 10:03
 10/12 A kérdező kommentje:
Konkrétan valami olyan módszert szeretnék, ahol nincs szükség gyógyszerekre!
2010. máj. 4. 15:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!