Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért gondolkodok így? Még...

Miért gondolkodok így? Még csak 19 vagyok, most érettségizek,2 éve vagyok a párommal aki 26 éves. Mindig is nagyon családcentrikus voltam, de mostmár egyre jobban foglalkoztat a baba-kérdés.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy még nem lehet (pedig a párom is akarná), mert nincs meg az anyagi helyzetünk és az egyetemet is el akarom végezni, de egyszerüen összeszorul a szivem mikor egy kismamát, vagy egy kisbabát látok amiatt, hogy nekem még nem lehet. Van amikor, még meg is könnyezem a dolgot. Tudom, hogy hülyeség ennyire érzelgősnek lenni, meg ilyen korban ennyit gondolni a családalapításra de nekem ez minden fontosabb, még a karriernél is. És nagyon rossz, hogy még várnunk kell, szomorúsággal tölt el:( Miért hat rám ennyire a dolog? Nem ismerek olyan velem egyidőst, aki ugyanígy gondolkodna. (pedig én már 1-2 éve igy gondolkodok)
2010. máj. 3. 22:32
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Amíg nem tudsz elelősséggel babát vállani /most még tényleg osotbaság lenne/, próbálj babázni a rokonságban, vagy a baráti körödben. Azért van benned ez az erős érzés, mert nagy szerelmet érzel a párod iránt és ezzel /is/ szívesen megajándékoznád. Ez egy normális érzés.
2010. máj. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez megnyugtat valamennyire, én ismerek olyat, aki veled egyidős, és szintén 1-2 éve ugyanígy gondolkodik, mint te. De tanácsot nem tudok adni sajnos, meg az okát se tudom :S
2010. máj. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Régen ez volt a normális. Csak már nem lehet egy fizetésből eltartani egy családot, így sajnos a nőnek is dolgoznia kell.

Mondanám, hogy az egyetemet levelezőn is el tudnád végezni a baba mellett, de több pénzetek akkor se lenne.


Ez van. Változik a világ, te meg túl maradi vagy.

2010. máj. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
az első hozzászólónak: nem a nagy szerelem miatt szeretnék babát vállalni, legalábbis belülröl én igy látom. lehet, hogy túl maradi vagyok: lefordulok a székről, mikor az osztálytársaim azt mondják, hogy ők nem szeretnének gyereket (én 3-t minimum) :)
2010. máj. 3. 22:46
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden nő szeret babázni, én is akartam 18évesen, aztán pár évig nem, utána inkább buliztam sokat.


Aztán 28 évesen megint rámjött hogy kéne, de akkor meg a párom nem akarta, viszont most már úgy néz ki beletörődött, és néha próbálkozunk, hátha lesz belőle valami. Majd kiderül :)

2010. máj. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy most hármat szeretnél, még ezerszer változhat. A körülmények fogják megszabni a határt. Én is hármat szerettem volna, mégis egy lett. Elváltan ugyanis nem szültem volna meg a többediket. Utólag: isten akaratának tartom, hogy csak egy lett. Ennyit adott nekem ajándékba.
2010. máj. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy gondolkodom mint te!Nekem is már 17 éves korom körül megfordult a fejemben,hogy babát szeretnék,de az iskola az első,ne rontsd el az életed!Én most 22 éves vagyok, már szeretnénk a babát, a háttér is meg lenne de még nem sikerült :(

Én barátnőm kisfiához járok sokat és így nem vagyok annyira szomorú

2010. máj. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
sajnos a környezetemben nincsenek olyan picik, akikkel foglalkozhatnék...:(
2010. máj. 4. 16:50
 9/10 anonim válasza:
Ha a családban nincs kisbaba, akkor legyen kisállat. Beszéljétek meg a pároddal, egy kiscica, kiskutya vagy bármilyen kisállat talán foglalkoztatna egy kicsit, és nem gondolnál annyit egy kisbabára. Emelet felelősségteljesebb is lennél.
2010. máj. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 16 éves vagyok, talán kicsit érettebb viselkedéssel, mint a kortársaim, és már most kész lennék gyereket vállalni úgy érzem. Persze a 18 éves párommal még várunk 4-5 évet, mert hát még kiskorúnak számítok. Sztem semmi baj nincs veled, egy nőnek az ösztöneiben vannak ezek a dolgok..
2010. máj. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!