Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tgyás, gyed kérdés második...

Tgyás, gyed kérdés második baba születése után. Ha 10 hónapig gyesen voltam és novembertől kiveszem a bent lévő szabikat aztán 3 hónapig táppénzen leszek, és 2012 áprilisban születik a baba mi után számolják az ellátásokat?

Figyelt kérdés
több információt kaptam ,az igaz hogy ha 2012 ben születik a baba és 2011 ben 10 hónapot gyesen voltam akkor minimálbér után számolják?
2011. okt. 21. 20:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Bizony.

Mivel azért nem volt 180 bérezett napod, mert nagyobbrészt gyesen voltál, akkor a gyed alapja a minimálbér lesz.


A tgyás alapja meg max. a minimálbér kétszerese lehet, de mivel kiveszed a szabikat, így a tényleges béred alapján fogják megállapítani. (vagyis azután a 3 hónap után, amíg szabin leszel)

2011. okt. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Ne ijesztegessétek már a kismamákat, a tgyás előtt szabin táppénzen leszel ez már a 168 nap tgyás+ szabi+ táppénz már jóval több mint 180 nap. A jogszabály szerint ha azért nem volt 180 nap bérezett nap mert tgyáson, táppénzen, gyeden voltál.... Szóval kedves hozzá nem értők ha nekem nem hisztek aki ebben dolgozik kérdezzétek meg a szakbarbárt a családinet oldalán szegény már kb. 1000 ilyen kérdésre válaszolt a minimálbéres gyed csak akkor fenyeget ha nincs a tgyás előtt legalább 12 nap táppénz vagy régi gyed és az új gyed a következő évebn indul. Szóval kedves kérdező a gyeded alapja a megelőző ellátás alapja tehát a tgyás alapja is egyben 0 bérezett napnál a szerződés szerinti béred a minimálbér kétszerese korláttal.
2011. okt. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem ijesztgetés, hanem jogszabály.


Örülök, hogy ennyire nagy rajongója vagy szakbarbárnak, de azért mondd ő is butaságokat.


Eb törvény 48§. 2-5 bekezdés, olvasgasd. Nem én találtam ki, le van írva fehéren feketén, hogy az IGÉNYLÉST megelőző évet nézik! Akkor nézik a szülés előtti időszakot IS, ha van 180 BÉREZETT nap! NEM 180 AKÁRMILYEN NAP.

A tgyás NEM számít bérezett napnak, SŐT a táppénz sem.


Igy bármennyire is rossz a hír, de a kérdezőnek az igénylést megelőző évben nem lesz 180 bérezett napja, és ennek oka a gyes, így minimálbér után állapítanak gyedet.


De kívánom, ne legyen igazam. Sajna lesz, de nekem mindegy, ki mit hisz.

2011. okt. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogy idepofátlankodok, megmondanátok, hogy nekem úgy, hogy januárban szülök és az idén 1 hónap gyeden, 5 hónap gyesen, utána szabin és táppénzen vagyok, miből számolnak? Egyszer már kérdeztem és valaki válaszolt is aki szerintem értett hozzá de mindig annyi mindent olvasok, hogy gondoltam most még egyszer megkérdezném. Légyszi ha még olvassátok, válaszolnátok? Köszönöm!
2011. okt. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi ideig voltál szabin?
2011. okt. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem 35 napom volt.
2011. okt. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Ja, és december 19-től fogom kérni a Tgyás-t ha ez számít valamit.
2011. okt. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Megnéztem, júl.11-től, szept 13-ig voltam szabin.
2011. okt. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Oké, még egy kérdés:)

Leírnád, egész pontosan mettől meddig voltál gyeden, mettől meddig gyesen, majd táppénzen? Utána kiszámolom:)

2011. okt. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Jaj, köszönöm!

Február 19-ig voltam gyeden utána gyesen július 11-ig majd szabadságon szeptember 13-ig. Ezután táppénz december 18-ig és december 19-tól igényelhetem a Tgyás-t mert január 15-re vagyok kiírva szülni.

És én is kérdezném még, hogy a Tgyásomat a fizumból fogják számolni ha idén igényelem,ugye? Tavaly végig gyeden voltam.

2011. okt. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!