Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális? Első menstruáció

Ez normális? Első menstruáció

Figyelt kérdés

Tegnap jött meg először,azóta nagyon vérzik tettem be betétet az kb 1 óra alatt teljesen átázik,a tampont 9 körül tettem be és most arra keltem hogy szivárog ezért kirohantam mosdóba és a tanpon teliszívta magát tettem be alá betétet és az is.Normális hogy ilyen brutálisan vérzik?A matracom a bugyim a pizsama alsóm is teljesen olyan lett...Mit csináljak?Ez még csak a 2.nap

Tegnap nem volt ilyen durva most meg nem merek elaludni szerintem megágyazok a földön.Suliba sem merek menni mert lesz tesink és szünetben hiába cserélem ki mire óra lesz már átázik,ezt a mai napon tapasztaltam.Most os folyamatosan vérzek.

Mit tegyek?.



2017. jan. 6. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez még az első menstruációnál normális, de alapból mindenkinek más erősségű a vérzése. Ennyire brutálisnak a későbbiekben nem kellene hogy legyen. De ne stresszelj rá, és mozogj picit, az segít.
2017. jan. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Illetve ha fájna is a hasad, tegyél rá meleget
2017. jan. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!A hasam furcsa módon nem fáj csak néha görcsöl,már megágyaztam a földön magamnak mert a matracot nem tudom hogy lehetne kitisztítani ha esetleg olyan lenne.
2017. jan. 6. 00:28
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A matracot sehogy, vegyetek majd egy vastag matracvédőt, lepedő alá mehet, sőt én ilyenkor egy extra plédet is magam alá teszek. Plusz nagy tampon, éjszakai (elöl-hátul hosszított) szárnyas betét, és hát igen, sajnos ilyenkor néha 3 óránként is fel kell kelni és cserélni.

Viszont ha még holnap is ennyire vérzel, és nem csak átázgatsz, hanem tényleg folyamatosan folyik, tehát pl. egy órát sem bírsz ki tamponcsere nélkül, akkor az már baj.

2017. jan. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van itthon egy plédem, amit csak akkor teszek magam alá, amikor menstruálok. Így a matrac nem lesz olyan. És van direkt olyan pizsamanacim, amit nem sajnálok, ez a menstruálós pizsamám. Ha nagyon erős a vérzés, akkor csináld ezt: tegyél be egy szárnyas (akár éjszakai) betétet és egy mini/normál tampont. Erre vegyél rá még egy bugyit,ami szoros, így helyén tartja át alatta lévő bugyin a betétet. Erre jöhet a mensizős pizsinaci, amit nem használsz, és legyen alattad néhány rétegben összehajtva a pléd. Na, én 20 évesen is így alszok, ha megvan. :D

20N

2017. jan. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!