Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges, hogy soha nem...

Lehetséges, hogy soha nem fogok menstruálni?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. És még magától soha nem jött meg a vérzésem. Rengeteg orvosnál jártam már, rengeteg vizsgálaton vagyok túl. Volt, hogy írt fel az orvos egy gyógyszert, amitől megjött, de onnantól ismét semmi. Javasolta a fogamzásgátló szedését. 1 évig szedtem, rendszeresen megjött a vérzésem. Javasolta az orvosom, hogy hagyjuk abba a fogamzásgátlót, de onnantól ismét semmi. Hormon problémáim nincsenek, teljesen jó minden laborértékem. Szervi problémám sincs. Minden orvostól csak azt kaptam, hogy nem tudnak mit csinálni, és azt sem tudják, hogy mitől van. Szedjem a fogamzásgátlót és akkor minden rendben. Oké, hogy az egy időre megoldja a dolgokat, de az szerintem nem normális, hogy még soha nem menstruáltam, csak akkor ha valamilyen gyógyszert szedtem.

Volt már valaki hasonló helyzetben? Vagy esetleg ismer valakit, vagy mit tehetnék még?


2017. jan. 6. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Ilyet még nem hallottam, de szerintem ez akkor is hormonális probléma!

Családban egyébként volt már ilyen? Nem lehetséges, hogy pszichés alapon van, nem akarsz nő lenni? Félsz a terhességtől, fiúktól, családalapítástól, gyermekvállalástól?

Nem akarsz teljes értékű nő lenni.. (?)


"Javasolta a fogamzásgátló szedését. 1 évig szedtem, rendszeresen megjött a vérzésem. "


Igazad van ez tényleg nem normális, hogy egy nőnek direkt fogamzásgátlót kelljen szedni, hogy pár csepp vért kb. 3-4 napig kierőszakoljanak belőle!


Ugye tudod, hogy ez csak "megvonásos" vérzés? Sok idióta aki fogamzásgátlót szed elmondja egy másik lánynak, hogy ő "bezzeg" csak 3 napig "vérezget", miközben egy rendes menstruációnál ÖMLIK belőled a vér a második naptól nagyjából a 4. napig, majd onnan pedig csökken.


Tehát egy RENDES vérzés, ahol nincs fogamzásgátlás, ott bizony erős görcsök vannak, és a második naptól ömlik belőled a vér pár napig, majd csökken, így az egész vérzési ciklus pontosan 1 egész hétig tart!


EZ egy normális vérzés: az első cseppektől az utolsó cseppekig, pont 1 hét a lefolyása!


Csak gondoltam szólok, hogy tegyük rendbe a dolgokat! Tehát neked és a többinek aki fogamzásgátlóval "vérezget", az csak inkább pecsételő, MEGVONÁSOS vérzés, ezt így is hívják szaknyelven, pontosan azért, mert az NEM IGAZI vérzés!


Ha valaki fogamzásgátlót szed, az pontosan olyan, mintha ÁLLANDÓAN terhes lenne!


A méhnyálkahártya elvékonyodik, és fertőzésekre is jobban hajlamosít (gomba, stb.), a belepumpált hormonokról nem is beszélve.

2017. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pszichés alapon sincs semmi bajom. Szeretek nő lenni, szeretnék majd gyereket is (de lehet, hogy így soha nem lehet majd). Jelenleg is párkapcsolatban élek.

Az orvosom azért javasolta a fogamzásgátló szedését, mert elvileg sok nőnek rendezi a ciklusát. Hát nekem nem rendezett semmit, ezért is hagytam abba a szedését.

Már teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit kellene tennem, hová kellene mennem. 17 éves koromtól szinte havi rendszerességgel járom az orvosokat, kezdek belefáradni.

A családban még senkivel nem fordult elő ilyen, még az ismeretségi körömben sem.

Nem vagyok kövér, normális a testalkatom. Nem vagyok feszült, nem vagyok stresszes.

2017. jan. 6. 23:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Barátnömnek is ez van. Egész életében gyógyszert kell szednie, hogy egy napig menstruáljon. Viszont két gyereke is van. Úgyhogy megoldható orvosi segítséggel. 36 éves
2017. jan. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

"Egész életében gyógyszert kell szednie, hogy egy napig menstruáljon. "


Az szép!

Ha meg orvosi segítséggel születhetett csak gyereke, akkor azt is csak azt mutatja, hogy enélkül képtelen lenne rá.


Igen, ma már akár egy férfinak is lehetNE gyereke, ha lenne méhe. Az, hogy beültetnek, az nem jelenti azt, hogy valaki nemzőképes.


És innentől fel is merült bennem egy kétség: Nem lehetséges az, hogy rejtett heréd van? Nem lepődnék meg.


Ha nincs menszesz, és úgy kell megerőszakolni valakit gyógyszerekkel és hormonnal fiatal korában is, és - ezek szerint - nem nemzőképes a barátnő se, ha csak orvosi segítséggel lehetett neki gyereke, és a menszesz is csak gyógyszerrel (1!) napig, csak azért, hogy neve legyen a gyereknek, akkor én bizony gondolnék itt genetikai elváltozásra is, még ha nem is találtak, mert mondjuk nem megfelelően voltál kivizsgálva.


Másik lehetőség a hormonális.

Tehát vagy szervi, vagy hormon jellegű. Ez azt hiszem, hogy világos.

Akinek pedig nincs rendszeres menszesze, annak gyereke se lehet. Ezt mindenki tudja.

Persze orvosi segítséggel lehet :)


A rejtett heréjűséget lehet nem is olyan könnyű észrevenni - sok esetben hátra van csúszva, rejtve marad -, és ez akkor alakul ki, amikor a magzatból még lehet lány és fiú is, de valami oknál fogva az egyik megmarad..


Ugyanis a fejlődés egy bizonyos szakaszában a magzatnál még nincs eldöntve, hogy fiú lesz, vagy lány lesz?


Ez csak persze egy felvetődés, de attól persze még igaz is lehet.


Vagy szervi, genetikai/vagy pedig hormonális. Nincs más lehetőség.

2017. jan. 7. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ilyet még nem hallottam, hogy nőknél lehetséges az hogy rejtett heréi lennének. Voltam már CT- vizsgálaton is. Szerintem azon észre vették volna. Majd 20.-án megemlítem az orvosomnak.
2017. jan. 7. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!