Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nyomásra, érintésre mellbimbó...

Nyomásra, érintésre mellbimbó fájdalom, mitől?

Figyelt kérdés

A menzeszem 10 napja jött meg, fogamzásgátlót szedek kb. 3 éve, mindig rendesen, kihagyás nélkül. Két napja elkezdtem érezni, nyomásra mellbimbó fájdalmat. Terhességre jelenleg nem gondolnék, esetleg van bármi más, ami ezt okozhatja?

Köszönöm előre is!



2017. jan. 10. 00:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez szerintem az akármitől lehet kategória, nem hiszem, hogy meg kellene ijedni, ha elmúlik 1-2 nap alatt. Velem is volt ilyen.
2017. jan. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mármint még 1-2 nap:)
2017. jan. 10. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Teljesen normális a jelenség amit tapasztalsz fogamzásgátló szedése mellett!- azért merem ezt állítani, mert épp tegnap előtt voltam nőgyógyásznál és megemlítettem neki ezt a panaszomat, mivel nálam is előfordul 3-4 havonta, hogy pár napig égő érzést, gyulladást tapasztalok a mellbimbómban. Azt válaszolta, hogy a hormonváltozások miatt van az fájdalom, hiszen a hormon szintünk a ciklus során állandóan változik és ha kicsit erősebb a kilengés (valamelyik hormon irányába eltolódik az arány), akkor jönnek a tünetek. Mondta, hogy amíg szimmetrikus a fájdalom (tehát mind a két mell/ mind a két bimbó egyformán érintett) addig semmi probléma és tudjam be a gyógyszernek.

Nekem még váladék is van, szintén szimmetrikusan (azt hittem magas prolaktin)-de tegnapelőtt a leleteimet is átbeszéltük és mondta erről szó nincs, egyszerűen így reagál a szervezetem a fogamzásgátlóra. Mondjuk belegondolva családilag érzékeny melleket örököltem (anyukám is nagyon kínlódott a feszítéssel meg gyulladással)...

Sajnos ez van, de ha megnyugtat nekem pl. gyógyszer szedése nélkül is 2 hetente feszült vagy éppen fájt a mellbimbóm :D szóval van ilyen.


Szóval szerintem normális a jelenség, de ha nem vagy benne biztos látogasd meg az orvosodat.

2017. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az égéses gyulladásos érzést most tapasztaltam először ilyen durván (minden fájt ha hozzáért), ezért is említettem meg az orvosnak.
2017. jan. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!