Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg normális és egészséges...

Tényleg normális és egészséges, hogy fáj a menstruáció?

Figyelt kérdés

Belegondolok, hogy anno, amikor vándoroltak a régvolt őseink még, nem lehetett túl hasznos, ha közben az asszonyok agóniában, görcsölve fetrengtek.


Tudom, hogy ez anatómiailag hogyan működik, de mégis, normális ez a fájdalom? A kutyák pl nem kínlódnak ennyire.


2017. jan. 12. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Igen, normális. Bár a nagyon elviselhetetlen fájdalom utalhat valamilyen problémára is.

Az őseinknek voltak nagyobb problémáik is, mint a menstruáció. Valószínűleg ennél nagyobb nehézségeket és fájdalmakat is ki kellett állniuk.

2017. jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Honnan tudod, hogy a kutya nem kínlódik? Azért, mert nem kapkod be gyógyszert, vagy nem fetreng a földön?

Ha belegondolsz, te se tudod, hogy pl. egy boltban épp melyik eladónak van meg, mert mi se fetrengünk, hanem uralkodunk magunkon.


Egy bizonyos szintig normális a fájdalom, elvégre görcsöl a méhed, hogy le tudja választani a nyálkahártyát. Az is normális, hogy ha begörcsöl a vádlid, akkor az is fáj.


Van olyan fájdalom, görcs és vérzés mennyiség, ami viszont már nem számít természetesnek.

Régen nem véletlenül találták ki, hogy ilyenkor a nők "tisztátalanok", és nem etethetik az állatot, nem adhatnak neki vizet, nem dagaszthat kenyeret, nem csinálhat lekvárt/befőttet, meg hasonlók. :) Ezzel dédanyáink nagyon jól ki tudták húzni magukat a legnehezebb fizikai munkák alól, amit nehéz lett volna ellátni, miközben kínlódnak még a havi vérzés fájdalmaival is. :)

2017. jan. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mi közöd Tőle ***** válasza:
32%

Egészséges tàplálkozással elvileg nagyságrendekkel elviselhetőbb. Szénhidrátszegény, paleo, ketogén étrend.


Biztosra persze nem tudom, nem menstruáltam még sosem. Férfi vagyok. :) Olvass utána!

2017. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
En se akarok beletorodni, hogy egy termeszetes dolog, amit havonta at kell elnem, normalis, hogy faj. En pl szules utan jottem ra, hogy sokszor szulesi fajdalmaim voltak a menzesz alkalmaval. Kb 5 perces fajasokhoz tudnam hasonlitani.
2017. jan. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
22%
Régen a nöknek nem volt idejük nyavalyogni meg sajnáltatni magukat, mert dolguk volt (pl.dolgozni, ami nem irodai ücsörgést jelentett). Ma az ember mindenbe bele akar halni, legyen szo kis megfázásrol, vagy épp havibajrol.
2017. jan. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem gondolnám,hogy ez hiszti,vagy nyavalygás. Érzéstelenítés nélkül járok gyökérkezeltetni, bármilyen betegséggel elmegyek dolgozni,de amikor megjön,első nap a földön fetrengek sírva... A derekam és a lábaim leszakadnak,hányingerem van,megy a hasam,és semmi másra nem bírok gondolni,csak az elviselhetetlen fájdalomra. 2 No-spa Forte és 2 Panadol Rapid Extraval húzom ki a napot (persze így is fetrengve).


Ha valaki azt mondja,hogy ez hiszti,akkor nagyon szerencsés nő,hogy még sosem élte át ezt a szintű fájdalmat...

2017. márc. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!