Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi ideig tart a menstruáci...

Mennyi ideig tart a menstruáció egy egészséges, felnőtt nőnél? Nektek hány napig tart?

Figyelt kérdés
Több helyen azt olvastam, hogy sokaknak 5-7 napig tart. Nekem 3 napig. Eddig örültem neki, hogy viszonylag hamar túl vagyok rajta, de mostanában elgondolkoztam, hogy nem túl rövid ez? Kicsit kezdek ráparázni, hogy nincs-e valami gond a háttérben. Vagy van más is, akinek hasonló ideig tart?

2016. júl. 21. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem túl rövid, nagyon, nagyon, nagyon szór a menses hossza és erőssége... Akár még egyetlen ember esetében is változik. Van, akinek 3 napos, igen. Nem tipikus, de van ilyen. Sőt, van, akinek évi párszor van és ez nála normális, nincs gond a termékenységével sem miatta. Az már extrém eset, de még annál sincs gond, nemhogy a 3 naposnál.
2016. júl. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3-5 nap között szokott lenni. De olyan is van hogy havonta kétszer jön meg vagy épp egyszer sem. Orvos szerint ez is normális.
2016. júl. 22. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
3-8 napig a normális. Nálam volt, hogy 3 napig tartott, volt hogy 5. Ez változó. De 3-8 között normális. :)
2016. júl. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindig pontosan egy hétig tart. Viszont ebből az első 3 nap erős. A negyedik nap úgy szokott lezajlani, hogy reggel először egy darabig semmi nincs, aztán hirtelen beindul,(lehet, hogy csak délben, vagy akrá délutánra) 1-2óráig még erős és vége, elvágták. Utána lévő napokon már csak "maszatolás" van, de az mindig egy hétig tart ki. Nem tudom, te, hogy értetted a 3 napot, ilyen értelemben, konkrétan vérzés nekem is csak 3-4 napig van. De én úgy értelmezem a menstruáció hosszt, míg teljesen helyre nem állt az előtte lévő állapot
2016. júl. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam 3-4-5 nap, a 3. vége és a 4. eleje általában üres járat, aztán hirtelen megindul, pár órán át nagyon erős aztán általában csak barnázás, tampon sem kell. Nincs veled gond, 3-8 napig teljesen normális.
2016. júl. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam. Olvasgatom itt a teherbeesés rovatot is, és ott rendszeresen előfordul olyan kérdés, hogy 3 napig tartott a mensije, ezt túl rövidnek tartja, és lehet-e ez a terhesség jele, bla-bla... Nekem meg ez az idő a normális... Szóval ezek miatt gondolkodtam el. De mindenkinek köszönöm a megnyugtató válaszokat.
2016. júl. 22. 12:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem az esetek többségében 5 napig szokott tartani, de már többször is előfordult, hogy 3 napig tartott. Igazi luxus volt.
2016. júl. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!