Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Holnap megyek először nőgyógyá...

Holnap megyek először nőgyógyászhoz, mire figyeljek?

Figyelt kérdés
Illetve előtte mit csináljak? Mosakodás, borotválkozás, oké, de azon kívül? És hogyan zajlik egy ilyen vizsgálat? Rossz emlékek vannak valaki(k)nek esetleg? A normális válaszokat előre is köszönöm. :) 18/L

2017. jan. 16. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%

Én arra figyelnék, hogy eldobható, egyszer használatos műanyag kacsát használjanak (már ha egyáltalán csinálnak hüvelyi vizsgálatot, amit csak akkor csinálnak, ha nem vagy szűz). Mert én kaptam el fertőzést a rendelőben már.

És a vizsgálat menetéről kérdezd meg az orvost, és legjobb, ha kísér valaki, cudarul tudnak bánni az egyedül érkező kiszolgáltatott nőkkel.

Anyukád, barátnőd, barátod menjen be veled, és várjon a függöny mögött.

Arra is figyelnék, hogy legyen függöny.

Borotválásért meg fog szidni, mert fertőzésre fogékonnyá tesz.

2017. jan. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Magándokihoz mész, vagy SZTK-ba? Ha magándokihoz, akkor semmi olyan nem fog történni, amit az 1. válaszoló írt.
2017. jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

rendben, köszönöm

hogy érted, hogy cudarul fognak bánni velem?

eléggé kellemetlenül érezném magam, ha vagy a Párom vagy az Édesanyám ott lenne, elkísérnek, de inkább mondtam, hogy várjanak kint.

2017. jan. 16. 22:09
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves 2. magán orvoshoz megyek
2017. jan. 16. 22:09
 5/12 A kérdező kommentje:
magánorvoshoz*
2017. jan. 16. 22:10
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Hát nálunk állandóan feljelentések vannak az egyik nőgyógyász ellen, és a bőrgyógyászaton is elég megalázóan bántak velem.
2017. jan. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

SZTK-ba ne is csodálkozz, hogy ilyenek vannak. Soha nem mennék ingyenes nőgyógyászhoz.


Egyébként igen, fürdeni nem árt elötte (persze ha nem azért mész hozzá, mert olyan problémád van amit a fürdéssel el lehet távolítani). A borotválkozást nem fogja nézni, úgy menj, ahogy neked kényelmes.

A vizsgálat az annyiból áll, h kikérdez a panaszokról, mi járatban stb. Utána felfekszel az asztalra, mintát vesz, ultrahanggal megnézni, h minden szerv a helyén van-e és kb. ennyi az egész

2017. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
rendben, köszönöm szépen! :)
2017. jan. 16. 22:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Fürdés alap. Nekem ha borotválva megyek minden alkalommal elmondja,hogy ez mennyire nem egészséges de csak úgy kedvesen, ugyanezt eljátszuk a tangánál is :D Praktikus olyan ruhába menni amit könnyen tudsz le/fel venni. Normális doki fertőtleníti az eszközeit ettől nem kell szerintem magán rendelőbe tartanod. Sztk-ba tényleg bunkók dolgoznak, de magán dokinál még sosem volt bajom a modorukkal pedig egyedül járok és voltam már több dokinál is. Kifejezetten rossz emlékem nincs, nem egy kéjutazás az biztos de nem is a fájdalmas.

Az elején beszélgettek a ciklusodról, panaszról ha vannak, kórelőzményről ha van. Utána függöny, paraván mögé kell menned, levetkőzni alulról és felfeküdni egy fektetett székbe, szét tenni a lábad és megvizsgál. Ha nem vagy szűk akkor egy kacsa nevű eszközt beléd helyez fontos, hogy e közbe lazíts mert különben nagyon kellemetlen, én pl nézelődni szoktam, de egyik ismerősöm dudolászik :D Aztán egy kis pálcával kenetet vesz a méhszájból ezt kb meg se érzed, utána kiveszi a kacsát az ujjával felnyúl, közbe a másik kezével kívülről tapogatja a méhed meg a petefészkeid. Ha van uh-ja akkor azzal is megnéz de azt ugye kívülről. Kb ennyi. Az enyém az éves rákszűrés alkalmával a melleim is körbe nyomkodja, hogy nincs e benne csomó.

2017. jan. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Borotválás miatt lehet hogy megszól, mert nem tartják egészségesnek.

Női orvost keresnék elsőre.

2017. jan. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!