Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nőgyógyászhoz kell mennem...

Magamsemtudom kérdése:

Ha nőgyógyászhoz kell mennem egy gombás fertőzés miatt és szűz vagyok, de szerintem a szűzhártyám már rég nincs meg akkor a doki meg fog vádolni azzal hogy nem vagyok szűz? 15l

Figyelt kérdés
Kicsi koromban régen felnyúltam magamnak emlékszem kíváncsiságból. Meg sportoltam is aktívan. Stb.... az a lényeg hogy már nincs meg szerintem. Normális válaszokat légyszi. Csak nem szeretném hogy anyám előtt a doki azt mondja hogy nem vagyok szűz, mikor még csak meg sem csókolt senki. Jó a kapcsolatom anyával hinne nekem. De akkor is. Mit gondoltok?

2017. jan. 9. 04:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi! A doki a gyógyításoddal fog foglalkozni és nem azzal, hogy szűz vagy-e vagy sem. A doki sok nőt látott már és természetes számára, hogy egy kamaszlány felnyúlkál magába. Az is nyilvánvaló neki, hogy a szűzhártya mennyi mindentől átszakadhat, a pénisz sokadik ebben sorban, bár valamiért nagy jelentőséget tartanak neki.... Ha a doki érti a szakmáját és az embert látja a páciensben, nem egy darab húst, akkor ilyen irányú kérdést nem anyukád előtt tesz fel, és nem mondja el neki. De az sem biztos, hogy megkérdezi, mert a diagnózis és gyógyítás szempontjából nincs jelentősége.
2017. jan. 9. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hat a szuzhartya barmitol leszakadhat. Tampon, vagy,ahogy irtad, sporttol is. Az orvos nem anyukad, hogy kerdore vonjon. Ő nem ezzel foglalkozik, hanem a vizsgalattal. Nem kell félned ilyentől.:)
2017. jan. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk más a sötét középkorban, hogy ilyesmi miatt "megvádoljanak". Ha csak nem valami szektás törzsi sámánhoz mész, akkor nem fogja érdekelni, és meg sem fogja említeni. :)
2017. jan. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A doki nem foglalkozik azzal, hogy a szüleiddel közölje hogy szűz vagy-e vagy sem, hacsak annak nincs komoly orvosi indoka. Köti az orvosi titoktartás mindaddig, amíg nem feltehető, hogy erőszak, vagy komoly betegség, esetleg terhesség gyanúja miatt kell erről beszélnie a szüleiddel. Magyarul komoly orvosi okának kell lennie ahhoz, hogy az állapotodról kimerítő magyarázkodásba kelljen kezdenie a szüleidnek. És mint ahogy mások is írták, a szűzhártya mástól is megsérülhet. Pld. rendszeres sport, vagy megerőltető mozdulat mozgás közben, sőt van olyan is akinek születésekor se volt.


Röviden a dokival bármit megbeszélhetsz, bármit kérdezhetsz tőle ami ezzel kapcsolatban érdekel téged, ha nincs rá komoly oka, nem fog arról a szüleiddel beszélni amiről a tanácsát kéred, a vizsgálatról sem ha te nem akarod és egyébként nincs szüksége a kezelésedhez a szüleid beleegyezésére. Valamint nem élünk a középkorban, az orvos pedig nem inkvizitor. Ma már nem égetik el máglyán azt akinek nincs meg a szűzhártyája az első házassága előtt.

2017. jan. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!