Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Császármetszés után alakult...

Császármetszés után alakult ki valakinek a méhében hegszövet/hegesedés a belső vágásnál?

Figyelt kérdés

Az egyik ultrahangos azt mondta, hogy mioma, a masik azt, hogy inkabb a 2 csaszarom utan valamilyen hegszovet alakult ki, nem mondana miomanak.

Eleg ritkan lehet ilyenrol hallani.

Nem tudom mi varhato, fog-e noni, ki kell-e muteni stb.?

Kivancsi lennek, hogy van-e valakinek tapasztalata ebben?


2017. febr. 1. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem van mióma a petefészkemben, azt mondták, nem kell vele foglalkozni, ha nem túl nagy, de néha el kell menni UH-ra, biztos, ami tuti.

Nekem az egyik belső varratom betokosodott (2 császár), először nem zavart (doki látta), aztán elkezdett nőni, viszketni, majd begyulladni, fájni. Ez a növekedés évekig tartott, mostanában kezdett begyulladni, 2 hónapja amikor megjön, akkor irgalmatlanul fáj, szurkál.

A háziorvosom (nőgyógyász, de csak magánrendel) felvidított, hogy lehet, hogy endometriózis. Be vagyok tojva rendesen, jövő héten megyek nődokihoz, aki kórházban dolgozik, tehát műthet. A házidoki szerint vetessem ki, remélhetőleg csak simán gennyes.

Szóval jövő héten kiderül, hogy mi a baj.

Nagyon-nagyon ritka, hogy endometriózis alakul ki olyan nőknél, akik már szültek, a háziorvosom még sosem találkozott ilyennel, hogy egy hegesedés, gyulladás miatt alakul ki.

Na, szóval figyelgesd, ha nőni kezd, vagy érzékeny lesz a bőr, begyullad (lilás lesz a bőr), szúr, akkor menj dokihoz.

2017. febr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt!

Es akkor neked kivulrol is latszik valami? Hany cm-es?

Nekem nem latszik semmi, csaszar utan 1,5 evvel alakult ki, 1-2 cm-es valami a méh falában. Nem faj, nem erzek semmit. Talan neha kis barnazas van. A nogyogyaszom sem mondta biztosra, hogy mioma, talan a csaszar hegebol alakult ki, most voltam masik ultrahangon es ott egy nagyon alapos orvos azt mondta, hogy biztosan nem mioma.

Fogamzasgatlot szedsz?

Nagyon kivancsi vagyok, hogy mit mondanak neked!! Legyszives ird meg, ha kiderult.

En is gondoltam endometriozisra, igaz az orvosom nem mondta. De ha nem mioma, akkor mi? Akarmi is, gondolom hosszutavon biztos lesz vele teendo...

2017. febr. 2. 08:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Voltam dokinál, endometriózisos csomó, ki kell venni. Szilva nagyságú. Kívülről is látszik, a gyulladás is.

A miómám megvan, nem nőtt, nem kell vele foglalkozni, hála az égnek.

Fog.gátlót addig szedtem, amíg ki nem derült, hogy hemangióma van a májamban... (A fog.gátlónak nincs hatása az endometriózisra. Mármint nem ront, többnyire inkább javít a helyzeten.)

Jövő héten kezdem a labort, EKG-t, mellkasröntgent, anesztest. Időpontom még nincs a műtétre, de a beutalók már megvannak. :)

2017. márc. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia! Koszonom, hogy valaszoltal. Sajnalom, hogy muteni kell, de legalabb megszabadulsz tole es nem kell idegeskedni miatta tobbet.

Hogyan derult ki biztosra, hogy ez endometriozisos csomo? Uh? Vagy volt mintavetel is?

Nekem a mehem falaban van, nem erezni belole semmit, de neked akkor ez tulajdonkeppem a csaszaros kulso hegen van?

Es mi a tovabbi teendo, ha tulleszel a muteten?

Kitartas, sikeres mutetet kivanok! Majd szamolj be, hogy mi volt!

2017. márc. 19. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!