Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Problémásan rendszertelen a...

Problémásan rendszertelen a menstruációm?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, nem vagyok már tinédzser. Kicsit gyakrabban jön meg nekem, mint másoknak, de utánaolvastam a dolognak, és azt találtam, hogy ha valakinek 21 napnál rövidebb a ciklusa, az számít csak drasztikusan rövidnek. Nekem minimum 25 napos a ciklusom, és szabályosan mindig 5 napig van vérzés. Erősen vérzek, de nem szokott nagyon fájni a hasam. Viszont nehezen tudom kiszámítani, mikor fog megjönni. van olyan, hogy a 25. napon, van, hogy a 27.-en (ezek a leggyakoribbak), de előfordult már 30. vagy 32.-en is. Olvastam, hogy a stressz miatt is lehet ez, és sajnos és stresszre hajlamos vagyok. Igazából azért nem foglalkoztam ezzel korábban, mert nem volt nagy hasi fájdalmam, a biztonság kedvéért hordtam magammal betétet, de most elkezdenék úszni járni, és zavaró, hogy nem tudom kiszámítani.

Két kérdésem van:

- mással is van ilyen? Mennyire normális ez?

- van rá olyan módszer, hogy jobban beálljon, amit az ember maga is tud alkalmazni, nm kell, hogy orvos írja fel?

Köszönöm a segítséget.


2017. febr. 4. 00:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és egyéb panaszok miatt, amik egyáltalán nem kapcsolódnak ide, voltam egy kivizsgáláson, aminek keretében a hormont is vizsgálták (vérvétellel), és az lett az eredmény, hogy nincs hormonproblémám.
2017. febr. 4. 00:12
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez normális, de ez annyira köztudott infó, hogy nagyon könnyű infót találni erről bárhol.
2017. febr. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Találtam is, csak most nem tudom, mi legyen. Úgy nem használhatok tampont, hogy majd vagy megjön vagy nem. (Úszáskor.)
2017. febr. 4. 00:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia a tied normalis.

Az enyém ilyen: van amikor 24, 27, 25, 26, 30 napra jön meg (direkt nem sorrendbe írtam) es van hogy 10 napig tart vagy 5 napig esetleg 7 stb... nekem brutal mód faj a hasam, nem tudok megmozdulni.

Decemberben amikor megjött hanytam es elajultam a fájdalomtól.

Most epp 9 napja menstrualok var mar 5 napja csak a barna "trutyi" jön ugy hogy olyan gyogyszert szedek amitől el kellett volna állnia mert voltam orvosnal emiatt

Szoval nyugi a tied tok Oke :)

2017. febr. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk nagy különbséget nem látok az eltelt időben, mert nekem is 25-32 között ingadozik, de nekem mondjuk azért a 27 sokkal gyakoribb, mint a 32. Sajnálom, hogy neked ilyen rossz. És te mit csinálsz, amikor nem tudod, hogy megjön-e? Betétet használsz? Köszönöm a válaszod.
2017. febr. 4. 12:08
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugy szoktam hogy kiszamolom, az előző menstruacio elso napjához hozza számolok 24 napot es akkor tudom kb mikor fog. Mielőtt megjon előtte egy órával kb elkezdek igy gorcsolni hogy besz.rok a fajdalomtol es "szerencsére" nem igy jön meg hogy ömlik hanem kevés barna vagy egy kis vér es ha nincs nálam betét rakok be wc papirt. Tampont mar nem birom sajnos :/
2017. febr. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igy helyett ugy* Bocsi a hulye telefon átírja a szavakat
2017. febr. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi.
2017. febr. 4. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!