Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 17 évesen rendszertelen vérzés?

17 évesen rendszertelen vérzés?

Figyelt kérdés

Fél év múlva leszek 18, és még mindig rendszertelen a vérzésem.

13 voltam amikor megjött, az azt követő 2 évben nagyon rendszertelen volt, folyton késett vagy hamarabb jött meg,2-3 hónapokat hagyott ki, egyszer 5 vagy 6 hónapot is, az volt a legtöbb, és egyszer volt hogy egy hónapban kétszer jött meg.

De akkor még fiatal voltam, így ezek teljesen normálisak voltak.

Aztán szépen lassan egyre szabályosabb lett és tavaly január óta teljesen beállt, max 3-4 napot késett. Egészen novemberig, amikor 20.-a körül kellett volna megjönnie és átcsúszott december 3-ig, majd legközelebb január 11-én jött meg.

Még csak most múlt el 16-án, de ma vérpöttyös volt a wc papír, majd elkezdett fájni a hasam és most belegondolva a hangulatom is elég rossz volt egész hétvégén, ahogy menzesz előtt szokott, ami gondolom azt jelenti hogy jövőhéten megint meg fog jönni.

Ez normális? Voltam nőgyógyásznál tavaly előtt, ő azt mondta ne aggódjak, 18 éves koromig van ideje beállni. De egyre közelebb vagyok hozzá és félek hogy így marad, nem akarok fogamzásgátlót szedni vagy fogalmam sincs mit szoktak ilyenkor adni.

Az is lehet hogy bezavartak a szteroidok amiket decemberben kaptam egy betegség miatt? Mert ez nem normális hogy megint kétszer jöjjön meg egy hónapban.



2017. jan. 29. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még pár hónapot, hogy a továbbiakban hogyan alakul, amikor semmilyen gyógyszert nem szedsz, nem lesz rád hatással, aztán ha továbbra is ilyen marad, akkor esetleg év vége felé keresd fel megint a nőgyógyászt.
2017. jan. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is 17 éves vagyok, ilyen kis csúszások nekem is szoktak lenni, hogy hónap végéről következő hónap elejére csúszik.

De nekem már az is elég gyanús, hogy volt fél év kihagyás a menstruációdban, ha voltál vele nőgyógyásznál és nem adott okot félelemre, akkor természetesen biztos igaza van. Viszont az nem normális, hogy menstruáció után 1-2 héttel pecsételsz, ez lehet valami betegség, vagy ciszta jele, úgyhogy szerintem érdemes lenne meglátogatnod megint a nőgyógyászodat, nehogy baj legyen.

2017. jan. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyi idősen még felesleges aggódnod. Én 21 vagyok, és gyakran előfordul hogy késik pár napot. Tavaly volt olyan mikor másfél havonta jött meg.

Amikor 16-17 voltam nekem is előfordult hogy hónapok maradtak ki. A dokim megnyugtatott hogy normális.

Mostanában ha késik az pedig a stressz miatt szokott lenni, vagy ha valami változás történik az életemben.

És igen, a gyógyszerek is befolyásolhatják, vagy a rendszertelen étkezés, feszültség stb....

2017. jan. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


Akkor még nem aggódok, várok azzal a nőgyógyásszal:D

2017. jan. 30. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!