Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mivel lehetne "beindítani"...

Mivel lehetne "beindítani" újra a menstruációt? (Bőv lent. )

Figyelt kérdés
A problèmám az ,hogy a menstruációm sosem volt rendszeres,többször is volt ,hogy kimaradt 1-2 hónap ,de arra is volt példa ,hogy egy hónapon belül 3 alkalommal jött meg. (Gondolom ,hogy nem az a probléma ,hogy még nem állt be mert 11 évesen kezdtem el menstruálni és most vagyok 17.)A mostanin kívül a leghosszabb időtartam ameddig nem jött meg az kb.3 és fél hónap volt. Viszont most kb.4 és fél hónapnál tartok. Kezdek kétségbe esni és nem tudom mit tegyek, nincsen valami mód arra ,hogy "beindítsam a menstruációmat" ? Tudom ,hogy nőgyógyászhoz kéne mennem ,mert ő majd felír nekem fogamzásgátlót és az majd rendbeszedi ,de sajnos erre most nincs pénzem (ezért próbálok már innen valamiféle segítséget, tanácsot kérni). (17/L.)

2017. febr. 11. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi gond, hagyd a természetre. Be fog állni előbb utóbb!


Nem jól gondolod. A felírt fogamzásgátló nem rendbeszedi, hanem elfedi a problémát. Megszünteti a menstruációt és azt amit te annak hiszel, azt megvonásos vérzésnek hívják. Tehát közel távol nem oldja meg a problémád, és ha újra abbahagynád a gyógyszert, ugyanott tartanál.


Az én lányom 20 lesz és most kezd neki beállni. De eszem ágában nem volt orvoshoz menni vele, mert a fogamzásgátló nem megoldás és még gondot is okozhat!

2017. febr. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A nögyógyász elvileg jó ötlet, a fogamzásgátló viszont nem, mert az nem az okot szünteti meg, hanem teljesen leállítja a hormonrendszeredet. Viszont egy JÓ orvos meg tudja keresni azt, hogy miért marad ki ilyen sokáig.
2017. febr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csak egyet értek az előttem szólókkal. Az orvos jó ötlet, mondd el a háziorvosodnak, oda nem kell pénz, a fogamzásgátló nem, az csak a "legkönnyebb" megoldás a doki és a lányok részéről is. Nagyon helyes, hogy eddig nem szetted, és ezután sem javaslom!
2017. febr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!