Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Rendszertelen menstruációt...

Rendszertelen menstruációt mindenképp fogamzásgátlóval kezelnek?

Figyelt kérdés
2017. febr. 8. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyászaton sajnos gyakran igen.

Egyébként az se mindegy, hogy hány éves vagy, vagy mit is jelent pontosan nálad a rendszertelen menstruáció.

Egyébként ilyenkor kivizsgálásra lenne szükség, vérvétel, ultrahang, hogy egyáltalán van-e valamilyen szervi, egészségügyi oka mindennek, amit esetleg meg tudnak oldani. Egyébként meg ha hormonális oka, akkor meg a fog. gátlóval nem megoldják a problémát, hanem csak elfedik. Ha abbahagyod a fog. gátlót, akkor a problémáid ugyanúgy előjöhetnek, előjönnek.

2017. febr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem mindenképpen, csak a nőgyógyászok 95%-a így tesz, mert könnyebb felírni mint kivizsgálni, foglalkozni vele.

Mit takar a rendszertelenség pontosan nálad?

Uh-ot, vérvételt, vizsgálatot érdemes csináltatni hogy kizárják a szervi gondot, viszont endokrinológus az aki valóban tud segíteni ezen, hisz a hormonokkal ő foglalkozik, ezek felborulásának tünetei csupán nőgyógyászatiak, ezért megyünk oda először. Aztán a legtöbben egy recepttel távoznak és elhiheti velük a doki hogy jó lesz. AMÍG SZEDI az illető. Abbahagyja és visszatér a gond.. Ezzel senki sincs kisegítve főleg hogy bizonyos kor után nem szabad használni, de még mindig van kb 15év amíg menstruál egy nő innentől...

2017. febr. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok kb 5 éve menstruálok. 30-40 naposak a ciklusaim, ritkán kétszer egy évben annál is több. Kb másfèl éve szedtem esemény utànit, de szerintem az már elég rég volt. Nagyon el vagyok keseredve, félek nem lehet majd gyerekem. Endokrinológushoz menjek?
2017. febr. 8. 18:45
 4/4 anonim válasza:
Én először elmennék a nődokimhoz ezt megbeszélni. És ha jönne a fogamzásgátlóval, akkor is ragaszkodnék egy vizsgálathoz. :)
2017. febr. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!