Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Patella gyulladásból mennyi a...

Patella gyulladásból mennyi a felépülési idő?

Figyelt kérdés

Már rengeteget olvastam utána, sokat futottam és ez alakult ki nálam: [link] (most hirtelen angolul találtam meg). Voltam dokinál is, írt aflamint, ketodexet, condrosulfot...utóbbi is csak 3 hónapon belül kezdhet el hatni kb, meg pihentetnem kell...azonban van egy dilemmám..1 hónapja szedem ezeket a cuccokat, most ízületvédőt is elkezdtem, de semmi javulás..és az RTK-ra szeretnék jelentkezni...jó, mindenki azt mondja addig készüljek a többi feladatra, de így csak a fekvenyomásra tudok meg a felülésre (ami megy lazán)...távolugrás, inga meg terepfutás? Oké, a 2000m-rel nem lesz gond, 11-14 km-eket futottam már egyhuzamban, csak sosem mértem a 2000 hány perc alatt lenne meg...annyit mondott még a doki, hogy pihentetnem kell..de MEDDIG? Meg a jelentkezést is most kell leadni..


Nagyon be vagyok parázva! SOS PLS!


18/l



2017. febr. 12. 18:20
 1/7 A kérdező kommentje:
[link] chondromalacia patellae
2017. febr. 12. 18:48
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha lefutottál 12 km-t gond nélkül, akkor az utolsó 1 hónapban is bőven fel tudsz készülni szerintem.

Fáj a térded, ha mozogsz? Ha igen, akkor még pihentetsd. Ha nem, én akkor sem a futást ajánlom. Biciklizz, az sokkal kevésbé megterhelő, és közben erősíti a combozmaidat. Minél erősebbek, az ízületnek annál "könnyebb". Youtube tele van olyan videókkal, ami térdsérülés utáni rehabhoz való gyógytornát mutat be. Elősorban jó lenne, ha kikérnéd az orvosod tanácsát, valójában ő tudja megmondani, hogy pontosan mit és hogyan csinálj.

Hajrá!

19/L

2017. febr. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az orvos nem mondott semmit, csak annyit, hogy pihentetni kell..hiába magyaráztam neki, hogy közben azért készülnöm is kellene az alkalmasságira..mert amúgy nem tűnik nagy dolognak, csak zavar, hogy nem tudok készülni..akkor is fáj, amikor ülök..és felállok. Mozgás közben csak terheléskor pl sétáláskor nem, akkor be van járatva..de voltam most nyílt napon is és a vonatozás után..hát ne tudd meg.
2017. febr. 13. 10:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos akkor tényleg nem tudsz mást tenni. Ha túlerőlteted, lehet hogy felvesznek, de a későbbiekben könnyen lehetnek súlyos problémáid, amik meg fognak akadályozni a teljesítésben.

Fejben kell elrendezned ezt magaddal és belenyugodnod abba, hogy pihenned kell. Biztosan írtak valamilyen krémet, használd rendszeresen. Szedj porcerősítőt, találd meg, hogy neked hogyan jobb: esetleg egy térdszorító segít, vagy inkább az, ha hűtöd. Mivel gyulladás, így gondolom utóbbi fog használni. A hétköznapi cipőd semmi esetre se legyen vékonytalpú és teljesen lapos. 2-3 centis sarokkal sokkal jobb járni, mint egy teljesen vízszintes cipőben. Én a helyedben lehet vennék egy kényelmes és jó futócipőt a hétköznapokra, mert a talpában lévő rugalmas betétek sokkal jobbá tehetik a hétköznapi muszájból adódó sétát a betonon.

Kiméld a térded, ahogyan csak tudod, mert akkor sokkal előbb fog rendbe jönni. Gyulladásra egyébként vannak gyógyszerek, lehet érdemes felkeresned egy másik orvost. Szerintem már egyszer írtam neked dr. Mohácsi Jánost, aki Székesfehérváron rendel. Ha messze is van és rá is megy egy napod, szerintem megéri mindenképp.

Kitartást!

19/L

2017. febr. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Krémet nem írtak, csak Aflamint, Ketodexet meg Condrosulf porcerősítőt..ennyi volt igazából. A Ketodexet már felszedtem, Aflaminból pár szem maradt még..de tényleg semmi javulás. Lehet mert igazából nem pihentettem teljesen, tesire bejártam, de sok mindent nem csináltam..meg focizok a suliban és most indult be újra 1,5 év után..a héten semmi mozgás, jövő hetet is kihagyom még, hátha jobb lesz..fejben nehéz rendeznem a dolgokat..de aranyos vagy! Esetleg írhatok majd privit is?
2017. febr. 14. 22:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, írj nyugodtan!

A pihentetést pedig nem fogod tudni elkerülni semmiképp, ezt tényleg fejben kell elrendezned.

19/L

2017. febr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


A teljes pihentetéssel sajnos nem leszel előrébb. Ahhoz, hogy a porclágyulás, az ízület gyulladás elmúljon mozgásra van szükség. A tehermentes vagy fokozatos terheléssel járó gyakorlatokat pedig kellőképpen meg tudod tanulni egy gyógytornásszal.

A felkészülés során szükséged lesz instabil eszközökre, amivel újra kialakul a térd fájdalommentes mozgása és stabilitása. Ezeket szintén kipróbálhatod, megtapasztalhatod egy gyógytorna rendelőben.


Üdvözlettel,

Szabó Klára - gyógytornász

2017. márc. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!