Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HPV-vel kapcsolatos kerdesem...

HPV-vel kapcsolatos kerdesem van. A baratomrol kiderult, hogy fertozott. Sok kerdes felmerult bennem. Segitenetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!7 eve vagyok a parommal, elmeletileg monogam kapcsolatban. Nemreg szemolcsoket fedezett fel a parom a nemiszerven, amiket az orvosa kezelni is kezdett. En is voltam azota szuresen, es szerencsere nem fertozott meg, viszont felmerult bennem, hogy megis hogyan szedte ossze?! Allitasa szerint nem volt senki a 7 ev alatt rajtam kivul, es az orvos azt mondta neki,hogy regrol meg lehet a fertozes,csak most okoz tunetet. Ez lehetseges??akkor hogy nem kaptam el?! Lappanghat 7 evig? Vagy osszeszedhette maskepp,mint a szex egy idegen novel?

2017. febr. 13. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia a neten utána tudsz olvasni a lappangási időnek.

Nekem is van stdinfó oldalam: stdinfo.hupont.hu .


Javaslom, hogy ne csak a tünetes HPV-nek járjatok utána, hanem csináljatok mindketten teljeskörű STD-szűrést, ennek tartalmát, módjait szedegettem össze a weboldalamra.

A legtöbb nemi úton terjedő fertőző betegség az esetek 70%-ában teljesen tünetmentes, vagy nők esetén inkább úgy fogalmaznék, hogy tünetszegény.

A kapcsolatot negatív STD-eredmény birtokában kezdtétek meg?

2017. febr. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"az orvos azt mondta neki,hogy regrol meg lehet a fertozes,csak most okoz tunetet. Ez lehetseges??akkor hogy nem kaptam el?! Lappanghat 7 evig? Vagy osszeszedhette maskepp,mint a szex egy idegen novel?

"


Azt mondod, Te is voltál szűrésen. A Te orvosodnak feltetted ezeket a kérdéseket?

Egyébként a párokat (minden érintettet) együtt szokták kezelni az urológiás és a bőrgyógyászaton is, szóval nem értem, hogy miért nem együtt mentek be ugyanahhoz az orvoshoz, és miért _állítólag_ mond neki az orvos dolgokat, Te olyankor miért nem vagy jelen.

Lehet hogy a párod intézi így szándékosan?...

2017. febr. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Neki a bőrgyógyászaton derült ki a problémája. Nem együtt járunk orvoshoz, mert nem egy az orvosunk, és dolgozunk is mind a ketten, így összeegyeztethetetlen lenne. Úgy mentünk bele a kapcsolatba, hogy nekem volt egy szűrésem, nem sokkal a kapcsolatunk előtt, mivel úgy volt, hogy vesedonor leszek egy rokonomnak. Próbáltam keresni lappangási időt, de nagyon ellentmondásos információkat találtam.Most a bőrgyógyászaton vettek vért, és leteszteltek mindenre, és nekem szerencsére minden negatív, a barátomnak pedig csak a hpv lett pozitív. A pontos típusra nem emlékszem. Igazából csak az érdekelt, hogy tényleg lehet-e, hogy 7 évig lappang valami, és ennyi idő alatt nem fertőz meg engem.
2017. febr. 13. 01:55
 4/9 anonim ***** válasza:

a helyzet az, hogy sok más nemi betegséghez hasonlóan elkapható szex nélkül is:

[link]


amúgy férfiakban lappangani is sokáig tud.

2017. febr. 13. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
igen, amúgy olyan is van, hogy valaki éveken át nem fertőződik meg úgy, hogy a párjának van. lehet, hogy a szervezeted ellenálló ezzel a konkrét vírustörzzsel szemben.
2017. febr. 13. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A hpv akár évtizedekig is ott bújkál az emberben, anélkül, hogy tünetet okozna. Ekkor szűrés sem mutatja ki.

Problémát akkor okoz, amikor megjelenik... Ennek oka legtöbbször a bármi miatt legyengült immunrendszer.

Fertőzni s csak ekkor fertőz.

2017. febr. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3: Kérdezd akkor meg az orvosodat vagy a laboratóriumot, ahonnan a leletet kiadták, ezekről.

A teljeskörű szűrést is csináltasd meg Te is, ő is (nem csak vérből, hanem genitális váladékból is, kb. 35 000 Ft-ot kell fizetni, ha mindent kérsz, mert nem támogatja a TB, a vérvizsgálatok közt is van, amiért fizetni kell), mert ha más betegséget is találnak, akkor valószínűleg nemi úton fertőződött meg, általában egyszerre több fertőzést is elkap az ember, ha kockázatos partnere van.

A teljeskörű szűrés ezeket a betegségeket foglalja magában: [link]

2017. febr. 13. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Az első kérőlapon az STD-VIZSGÁLATOK (PCR) és a másodikon a Vizsgálatkérések rovatban vannak felsorolva, amiket méhnyakváladékból tenyésztenek.


Vérből pedig:

HIV

szifilisz

Hepatitis C Hepatitis B

Chlamydia

CMV (citomegalovirus)

EBV (Eppstein-Barr vírus)


Nem tudom, volt-e ilyen alapos az orvosod és az ő orvosa.

2017. febr. 13. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megfogja a tesco budi kilincsét, benyit, bemegy, megfogja a kukiját, pisil, picit megcirógatja a makkját mert épp jólesik, leteszi a brét, viszket a szeme, megvakarja, jó esetben megmossa a kezét, megfogja a lilincset, kimegy...


Brutálisan sok fertözés veszély vesz minket körül... nekem a házasságom ment rá erre, hogy a buta feleségem nem értette meg, hogy soha nem csaltam meg... nekem tripperem volt...

2017. febr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!