Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az mennyire normális hogy...

Az mennyire normális hogy éjjel 2-3-szor ki kell mennem pisilni?

Figyelt kérdés
Ez kb 2 hónapja van.hétfőn megyek rákszürésre a nőgyógyászhoz,ezt megbeszélhetem vele?
2017. febr. 18. 04:27
 1/7 A kérdező kommentje:
Felfázva nem vagyok,és nem is iszok napközben sokat(kb 1litert).napközben kb 4-5-ször pisilek.29 éves vagyok
2017. febr. 18. 04:38
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig napközben kellene meginni a napi folyadék szükséglet zömét és nem este. Az egyszerre megivott nagyobb mennyiségű folyadék után 1-1,5 órával gyűlik össze annyi vizelet, ami már vizelési ingert vált ki (jelentős egyéni eltérések vannak). Ezért nem ajánlatos lefekvés előtt 2-3 órán belül nagyobb mennyiségű folyadékot fogyasztani, akárcsak vacsorára dinnyét enni. Ha pontosabban akarod az orvos tudatni, akkor az éjszakai vizelésnél gyűjtsd külön üvegekbe az alkalmankénti vizeletet majd reggel mérd le és jegyezd fel. Ebből kideríthető, hogy mennyi az egy alkalommal ürített mennyiség, azaz a vizelési inger milyen hólyagteltségnél lép fel. Lehet túlérzékeny hólyag szindróma is, ha az alkalmankénti mennyiség 1 dl-nél kevesebb.
2017. febr. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát elég sokat pisilek éjjel!este lefekvés előtt sem iszom egyáltalán sokat!
2017. febr. 18. 15:48
 4/7 anonim ***** válasza:
hát ez nem egészen normális:/ nem lehet hogy sóhiányos vagy? vagy stresszes?
2017. febr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sóhiány miatt?hogyan lehet az?hát nem eszem elég sok sós ételt!!ugy értem hogy nem főzök túl sósan.és sajnos kissé stresszes is vagyok.mit tudnék tenni?
2017. febr. 21. 04:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Sóhiány azt jelenti (tudomásom szerint) hogy a véred nem tudja rendesen hasznosítani a sót amit kinyersz a folyadékból, így jobban is kívánod a folyadékot, illetve, így hamarabb is ürül.:/


Bár szerintem, akkor már, a te esetedben, a stressz okozhatja problémát ez lelki eredetű dolog leginkább.

Erre így nem tudok konkrétumot adni, hogy mit tegyél, de ez egy olyan fikció, ami esélyes, csak nem tudom hogy nálad ezzel magyarázható e a dolog:/

2017. febr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
4. voltam:)
2017. febr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!