Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 18 éves korban is van még...

18 éves korban is van még iskolaorvosi vizsgálat? Ugyanúgy csoportos vetkőzés van bugyira mint általánosban?

Figyelt kérdés

2017. febr. 18. 13:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van, de nekünk soha nem kellett csoportosan vetkőzni.
2017. febr. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Igen van, egészen 72 éves korig. És kötelező! Mindenkinek mezítelenre kell vetkőzni, és úgy kell végigflangálni a rendelőintézetben. Ja, és bugyit sem lehet viselni. Jesszusom de sok bugyuta van itt....
2017. febr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%

Van, de nem vetkőztetünk le senkit.

(Egy iskolai védőnő)

2017. febr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Van orvosi vizsgálat.


De jogotok van egyenkénti vizsgálatot kérni,sőt ez alap lenne!!!


-Tehát szóljatok hogy egyesével akartok bemenni,ha nem így járna el az orvos.

-Aki nagyon szégyenlős az megteheti hogy csak bent az orvosi szobában vetkőzik le.

-Legrosszabb esetben is csak bugyiig kell levetkőzni,de orvos függő nálunk bugyira se kellett sose vetkőzni(nadrág is marad,pólót hol lehettünk,hol csak felkellett húzni,cippőből,zokniból kilépni),meg 3-4. osztályban már nem volt csoportos vizsgálat se

-De ha bármit ha sértőnek találsz,vagy a vizsgálati módszert cikinek akkor nem kell részt vennie,választott orvoshoz is elmehetsz vagy eleve elég nagy vagy hogy szólj érte hogy ne így csinálják.....



Már általánosan is szólhatatok volna hogy nem akartok csoportos vizsgálatot

2017. febr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom hogy van e 18 évesen vizsgálat vagy nincs, mert tudtommal 2 évente van sok helyen orvosi vizsgálat.Hál istennek nálunk se csoportos,se bugyira vetkőzés nem volt sosem.Hál istennek amikor én jártam iskolába csak alapvizsgálatok voltak,semmi nagy, vagy kínós vetkőzés ,vizsgálat nem volt se fiúknál,se lányoknál.Mindenki pont emiatt nyugodt volt.Nem is értem azt ami most zajlik.
2017. febr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos sok gyereket megaláznak az iskolákban!pl .védőnők
2017. febr. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
pl. mit csinálnak a védőnők? azt hittem csak az iskolaorvostól tartanak sokan h jaj le kell vetkőzni, de akkor már a védőnő is rémnek számít? vagy hogy érted ezt?
2017. márc. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

+Alapból nem értem az orvos fog megvizsgálni,aki egyszerre csak 1 gyereket tud megvizsgálni,így alapból egyszerre csak 1 embert kellene behívnia,más diáknak nincs köze a személyes,egészségügyi dolgaihoz.Személyes adatok védelméről,emberi méltóságról amibe a kulturált vizsgálat,az arra való törekvés hogy a beteg vagy vizsgált személy minnél kevésbé érezze magát kellemetlenül,szabad orvos választásról is mind hallottunk,orvosok is tanultak.

Ehhez csak pici odafigyelés kell!


+Aztán meg vannak olyan vizsgálatok amikhez tényleges vetkőzés nem kell,eleve ezekkel kellene indítani(pl magasság,vérnyomás méréshez,hallás,látás vizsgálathoz).

Tehát a vizsgálat menetét is fel lehet normálisabban építeni


+Mivel az orvos vizsgálat meg,úgy is el lehet a vizsgálatot végezni hogy csak beteg,orvos legyen jelen,ne legyen egy 3.,4. fél aki mindent végig néz,mindent premier plánba látható így kínóssá,kellemetlenséget teszi a helyzetet.Asztalt is el lehet úgy helyezni hogy még se mindent premierbe lásson



Sajnos valóban meg tudják alábbi,szégyeníteni a diákokat amikor egyszerre többet behívnak,vagy súlyára,testi hibájára megjegyzést tesz.Volt akit hangosan letúlsúlyoztak,vagy majdnem vizsgálnak nevezték,vagy alacsonyságára,túlmagasságára megjegyzést tettek.Netán bőrhibáját firtatták hangosan ami kihallatszott stb


Sok ilyet lehetet hallani

2017. márc. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

6-os!


Te milyen megalazásokat tapasztalták?

2017. márc. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!