Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Escitil antidepresszáns...

Escitil antidepresszáns vélemények?

Figyelt kérdés
A doki ezt írta fel nekem , panikbetegsegre , kenyszergondolatokra , depresszióra , szorongasra. Már két hete el kellett volna kezdenem és nem merek mert rettegek a mellékhatásoktol. Főleg a hányinger /hanyastól rettegek nagyon . Ezt a mellékhatást mi okozza? Hogy az első időszakban felerősíti a szorongást vagy a szervezetemben csinál valamit. Nem merek elkezdeni de érzem, hogy szükségem van rá . Nagyon rosszul vagyok viszont úgy érzem, hogy ha az elején még rosszabb lesz azt nem bírom ki. Most mit csináljak ?
2017. febr. 23. 22:11
 1/3 A kérdező kommentje:
Merem * bocsánat telefonról írtam
2017. febr. 23. 22:24
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem maradando karosodasom lett ettol a szertol (PSSD, testi erzeketlenseg, erzelmi tompultsag). Nem ajanlom senkinek.
2017. febr. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Állítólag az eszcitalopram hatóanyagú gyógyszerek nagyon hatékonynak bizonyultak az SSRI-k között. Amúgy nincs mitől félned, sokan szedik/szedték az Escitilt - például én is, nekem bejött -, és hidd el nekem, túl lehet élni. Persze, az első 1-2 hét nem lesz kánaán, viszont nem is fogsz belehalni.

Nekem óriási mértékben felerősítette a szorongásomat, teljesen étvágytalanná váltam tőle, de annyira, hogy egy falatot sem bírtam lenyomni a torkomon, tényleg volt hányingerem is, agyilag abszolút kikapcsoltam, és a memóriám, illetve a racionális gondolkodásmódom amennyire csak lehetett, elhagyott. Pedig súlyos depresszióban szenvedtem, mégis kibírtam. Tehát csináld azt, hogy vegyél egy mély levegőt, szorítsd össze a farpofáidat, és kezdd el szedni. Tudatosítsd, hogy hosszú távon ettől jobb lesz neked, viszont ha neki sem állsz, akkor a későbbiekben is szenvedni fogsz, maximum megspórolsz magadnak néhány hét nagyobb intenzivitású szenvedést, azonban a helyzeted változatlanul rossz marad. A saját érdeked, hogy bevedd a gyógyszert. Ne félj.

2017. febr. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!