Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tegnap este óta zsibbad a...

Tegnap este óta zsibbad a nyelvem. Mitől lehet, forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

Ugye nem komoly betegséget jelez? Olyan furcsa érzés..


Egyébként másfél éve szedek pánikbetegségre antidepresszánst és nyugtatót, de mivel eddig nem volt semmilyen mellékhatásuk, nem hiszem,hogy emiatt lenne.

Bár 2 napja 0,5 mg helyett 1 mg Xanaxot vettem be 2 este, mert nem voltam jól...


Szerintetek ettől lehet?


Előre is köszönöm a válaszokat! 24/L



2014. ápr. 17. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz.
2014. ápr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvzsibbadás okai hihetetlen széleskörűek (írd be gugli keresőjébe, meglátod). Nagyon sok minden okozhatja a bagatell okoktól a komoly betegségekig.

Alapvető: mindig orvoshoz kell fordulni. Ha nincs komoly baj (és ez a valószínű), megnyugtat, ha komoly baj van (ami nem valószínű), akkor pedig ugye minél előbb fordulsz orvoshoz, annál jobbak a gyógyulás, kezelés stb. esélyei.

Háziorvos, fül-orr gégészet, neurológia.


Nálam a nyelvzsibbadást A MAGNE B6 HUZAMOS SZEDÉSE OKOZTA. Mindenre gondoltam már, megjártam: neurológia, fül-orr gégészet, EEG, reflexvizsgálatok, MRI, vérvizsgálat, de minden rendben.

Az orvosok vonogatták a vállukat, nem tudták, mi okozhatja.

Váratlanul elmúlt. (Amikor abbahagytam a Magne B6 szedését.)

Csak utóbb jöttem rá, hogy amikor napról napra fokozódott a nyelvzsibbadás tünete, abban az időszakban egyre nagyobb mennyiségben szedtem a Magne B6-ot. Hirtelen bevillant, hogy ez volt az egyetlen változás a gyógyszerszedésemben, étkezésemben abban az időszakban, amikor a nyelvzsibbadás egyre gyakoribbá vált.

A helyzetet még faramuszibbá tette, hogy mivel féltem a nyelvzsibbadástól (gyógyíthatatlan betegségre gondoltam), ezért amikor éreztem a zsibbadást, hogy csökkenjen a miatta érzett szorongás, egyre nagyobb mennyiségben szedtem a Magne B6-ot, mivel az korábban sokat segített nekem stresszes időszakban a stressz leküzdésére!!!

Tehát egyre nagyobb mennyiségben szedtem azt, ami a tünetet okozta és erről nem tudtam!!!

Tanulság: Mindig érdemes nagyon tüzetesen átolvasni a betegtájékoztatókat és az étrendkiegészítőket, vitaminokat, ásványi anyagokat is ésszel szedni. (Egyébként én napi 1-4 szem között szedtem, ennél többet soha, tehát a megengedett, javasolt mennyiséget soha nem léptem túl.)

Tudom, hogy a kérdezőn így több hónap távlatából már nem segítek, de ha valaki idetéved és nála is a Magne B6 okozza (ami amúgy szerintem egy nagyszerű gyógyszer) a nyelv zsibbadását, akkor az általam 2 hónap alatt lefutott felesleges köröket orvosok tömkelegénél és mintegy 6 hónapon át tartó idegeskedést megspórolhatja.

2014. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Köszönöm az utolsó válaszolónak, én ahogy látom 6 évvel később tévedtem ide ugyanezekkel a tünetekkel, és már hagyom is abba a Magne B6 szedését, remélem nekem is segít, mert már én sem tudok milyen vizsgálatra menni, ugyanis mindenhol jártam.
2020. szept. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!