Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit gondoltok a moshatóbetétrő...

Mit gondoltok a moshatóbetétről és az intimkehelyről?

Figyelt kérdés
Nemrég a facen belebotlottam egy intimkehely/tölcsér és mosibetét kérdések és válaszok nevű csoportba. Beléptem, és elég szimpatikusnak találtam ezeket az alternatívákat, főleg az intimkelyhet. Van itt valaki aki használt már? Mi a véleményetek ezekről a dolgokról? Köszönöm

2017. febr. 23. 22:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%
Az intimkelyhet kipróbálnám, praktikusnak, könnyen használhatónak tűnik. A mosható betét ötletével nem szimpatizálok, otthonra okés belefér, de napközben nem szívesen hordoznám magammal a használt darabokat.
2017. febr. 23. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%

Őszintén szólva ésszel tudom, hogy környezetbarát, tudatos döntés lenne ilyesmit használni, de kicsit mégis bennem van, hogy nem valami gusztusos, kellemes vagy éppen higiénikus ezeket a dolgokat utána még mosogatni, szárogatni stb... Én mikor betétet vagy tampont cserélek, a lehető leggyorsabban próbálom megoldani, sutty be a másik a helyére, nem szeretnék ezzel ennél több időt és energiát tölteni.


Kb mint a mosható pelenka a kisbabákra. Szuper, környezet -és pénztárcabarát, de azért na...


Természetesen ha valaki szereti és tudja is használni ezeket, én nagyon örülök neki és becsülöm érte, jót tesz vele magának és a bolygónak is :) Szóval ha neked menne, nem vagy kényes ennyire, mint például én, szerintem vágj bele, egy próbát tuti megér!

2017. febr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
41%

Intim kehely már ősidők óta létezik, csak most újként akarják feltüntetni. Ez már valamikor a századelőn, vagy picivel utána létező dolog volt.

Én nem használnám, mert egyrészt nagyon nehéz megtanulni, addig kifolyik az undorító tartalma, ezt senki nem vállalhatja be, másrészt sterilnek se tartom, a tampon sokkal jobb, ennek a falán minden megtapadhat, és ahogy mosod, a kezedről is rámegy mindenféle baci. Elöblítés ajánlott csak, az nekem nem felelne meg. Másrészt egy műanyag tölcsérrel a vaginámban nem mászkálnék, ha lehet, és nem gyűjtögetném a tartályban azt a gusztustalan cumót, ha lehet.

Ebből az anyagból oldódnak ki mindenféle rákkeltő anyagok. Még, ha hallgatnak róla akkor is.


Esővíz-gyűjtő az eresz alá jó, de a női hüvely nem erre való, hogy ott tárolgassunk benne egy kitágult tölcsért, tele folyadékkal!

2017. febr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt olvastam, hogy orvosi szilikonból van, tehát nem.tapad meg rajta bacilus. Még gondolkodom rajta pár hónapig azthiszem :) Még jöhetnek válaszok!! :)
2017. febr. 23. 22:45
 5/24 anonim ***** válasza:
Az intim kelyhet kipróbálnám de állítólag meg kell tanulni használni meg nekem néha anagy tampont felrakni is nehéz, hát még egy akkorát...
2017. febr. 24. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
81%

Van még egy nagy előnye, amiről itt nem szóltak: a tamponnal vegyi anyagokat viszel be a szervezetedbe, amik ott felszívódnak, és halmozódva kihatnak a hormonháztartásra. Az intim tölcsérnél ilyen probléma nem áll fenn.

Ami pedig a higiéniát illeti: Ezzel az erővel a saját ujjadtól is beteg lehetnél! A tamponhasználat előtt ugyebár kezet mosol. Ha a megmosott intimtölcséren valaki szerint bacik vannak, akkor megmosott kézen is vannak, tehát így is-úgy is bepakolod a bacikat a hüvelyedbe. Megjegyzem, annyi bacival, amennyi egy megmosott ujjon vagy megmosott tölcséren maradhat, az egészséges szervezet vígan elbánik.

2017. febr. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó te használója vagy a kehelynek? :)
2017. febr. 24. 13:51
 8/24 anonim ***** válasza:
12%
"Mosibetét".......... Te jó ég!
2017. febr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
8-as, igazán hasznos választ adtál, köszi.
2017. febr. 24. 14:05
 10/24 anonim ***** válasza:
13%
Nem tetszik egyik gondolata sem. A mosható betét nekem gusztustalan, az intimkehely felől pedig nem vagyok meggyőződve, hogy nem okoz kárt, ha 4-5 napig ott "nyom". Olvastam valahol, hogy hiába orvosi szilikon, jó minőség, akkor sem tesz jót az izmoknak lent.
2017. márc. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!