Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit gondoltok a moshatóbetétrő...

Mit gondoltok a moshatóbetétről és az intimkehelyről?

Figyelt kérdés
Nemrég a facen belebotlottam egy intimkehely/tölcsér és mosibetét kérdések és válaszok nevű csoportba. Beléptem, és elég szimpatikusnak találtam ezeket az alternatívákat, főleg az intimkelyhet. Van itt valaki aki használt már? Mi a véleményetek ezekről a dolgokról? Köszönöm

2017. febr. 23. 22:15
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Hát kedves utolsó szerintem a rothadó vérrel teli tampon sem :( Köszönöm válaszod
2017. márc. 1. 19:01
 12/24 anonim ***** válasza:
50%

Biztosan, nem használom.


Sajnos nem találom a cikket, amiben az intimkehely veszélyéről volt szó. Méhsüllyedés, vagy ilyesmiről volt szó, mert a szilikon tölcsér ugye folyamatosan nekifeszül az izmoknak, nem tudok visszaemlékezni. De tény, hogy sok a rábeszélő reklám is.

2017. márc. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
57%

A hüvely izomzatának sem a kehely, sem a tampon nem tesz jót. Ott alig van idegvégződés, így nem érezzük, hogy nyom. Hosszútávon, sok használat után mindkettő irritálhatja a hüvelyfalat vagy a méhszájat, sebesedést is okozhat, ezzel növeli sok betegség kockázatát, és még csak nem is tudunk róla.

Az eldobható betét sokkal egészségesebb, bár rendszerint agyon van kezelve vegyszerekkel, illatosítókkal, és le van fóliázva az alja, így nem lélegzik. Én ezek az okok miatt most készülök kipróbálni a mosható betétet.

2017. márc. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
77%
Én használom őket. Először a kelyhet kezdtem el használni. Aztán később úgy éreztem, hogy ehhez mosható tisztasági lenne az igazi. Azt is lecseréltem idővel. Teljesen jól beváltak. Hozzáállás kérdése a dolog, hogy kinek jön be. Én pl. mosható pelusoztam is a kisfiammal. Azt is nagyon szerettem. (Leginkább a tudat jó, hogy: nem dobok ki semmit. nem papírral, műanyaggal érintkezik a bőröm, hanem textillel és, hogy ezzel is kímélem a pénztárcám. cserébe persze tudomásul kell venni, hogy ezekkel a dolgokkal van egy kis munka. nekem, megéri. de ezt tényleg mindenkinek magának kell eldönteni)
2017. márc. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
A mosható betét nekem tisztasági betétként még okésan hangzik, annyi vér szerencsétlenebb napon a bugyin is landol mégsem dobom ki. Többen írták hogy a tampon és a kehely nem jó mert vegyi anyagok, hüvely izomzat gyengülés stb, na nekem meg az a bajom a betéttel hogy 1. a fólia miatt kb semmit nem szellőzik a "berendezés" és 2. gondolom mindenki tudja egy meleg napon milyen szaga van ha csak 1-2 óráig áll a betétben a cucc és ezt mondjuk a melletted ülők is érzik amire a nem szellőző fólia még egy lapáttal rátesz nehogy ne érezze mindenki körülötted hogy éppen menstruálsz.
2017. márc. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
24%

"Hát kedves utolsó szerintem a rothadó vérrel teli tampon sem :( "


Kedves Kérdező!


Hát tudod mikor "rohad"?! Ha 3 NAPIG magában tartja valaki a tampont ami ugyebár lehetetlen...


De látom te már elköteleződtél, akkor minek kérdezed?! És miért állítasz olyat nem okos tudással, ami nem úgy van?!


Akkor biza be kell ismerni, hogy elköteleződtél az intimkehely mellett! Ugyanis mindig cáfolni akarod és mellé állsz az intimkehely mellé, akárki akármit mond neked!

2017. márc. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem próbáld ki: Pár ezer Ft. Ha nem jön be, ennyit buktál. (Nem tudom, hogy esetleg tovább adható-e. Mondjuk ki lehet teljesen strerilizálni. Bár őszintén, én nem venném át mástól. Na mindegy, csak azt akartam írni, hogy legrosszabb esetben is valamennyit visszanyerhetsz azért belőle. Ha most az anyagi oldalát nézzük) Ha pedig beválik, akkor fél év alatt már be is hozta az árát.
2017. márc. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
95%
Szia! Én 6 hónapja használok intimkelyhet és nekem bevált. Betétet már régen nem használok,az nem szimpatikus, így eddig tampont használtam. Az intimkehely szerintem nagyon jó, az elején meg kell tanulni használni, szerintem nem annyira nehéz, mint mondják. Azért jobb a tamponnál szerintem, mert nem kell olyan sűrűn cserélni, kibírja,amíg hazaérek melóból. Nem "undorítóbb" mint a tampon, ha jól használod, és lehet sterilizálni.
2017. ápr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

"Nem tudom, hogy esetleg tovább adható-e. Mondjuk ki lehet teljesen strerilizálni. Bár őszintén, én nem venném át mástól. Na mindegy, csak azt akartam írni, hogy legrosszabb esetben is valamennyit visszanyerhetsz azért belőle. Ha most az anyagi oldalát nézzük"


79 %-os SÓHEREK SÓHERE ELVTÁRSNŐJE EZ UGYE CSAK VICC VOLT???????!

2017. ápr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem volt vicc. Próbáltam más szempontjait is figyelembe venni, habár én se nem adnám tovább és nem is venném használtan. De átgondolva valóban sterillé lehet tenni. Emellett nem lehet tudni, hogy olvassa-e olyan ember, aki eleve anyagi megfontolásból választaná ezt a módszert és pár ezer Fz-ot se engedhet meg magának, hogy bukjon rajta... Ezért írtam, mert segíteni szerettem volna a válaszommal.
2017. ápr. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!