Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha közös kádat használunk,...

Ha közös kádat használunk, elkapják tőlem a hüvelygombát?

Figyelt kérdés

Már régóta tart, több orvosnál is voltam, próbáltam kezelni, de továbbra is megmaradt a folyás és a viszketés.

Közös kádhasználatnál ez mennyire könnyen terjed? Minden egyes fürdés után át kéne súrolnom a kádat?



2017. márc. 4. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk szerintem gomba nélkül is alap, hogy leöblíted a retket magad után a kadból.
2017. márc. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hasznalj antibakterialis tisztitoszert mielott furdenel, akkor lehef, hogy nem kapod el.
2017. márc. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tartom valószínűnek,h a közös kádhasználat miatt van.Csináltak tenyésztést?Ha nem,akkor érdemes lenne és az alapján kezelni.Utána meg csinálni egy hüvelyflóra helyreállítást.
2017. márc. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Valószínű Candidád van. Szerintem nézz utána.
2017. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A kérdés arra vonatkozott, hogyha nekem ez a problémám már hosszú ideje fennáll, és a családommal közös fürdőszobát használunk, azzal veszélyeztetem őket? Elkaphatják tőlem, ha csak vízzel öblítem le és nem minden fürdés után fertőtlenítem át?

Illetve nemsokára ismerősöknél fogok eltölteni pár napot, és ott is fürödnöm kell majd nyilván, de más házában nem kezdek el naponta takarítani, furcsa is lenne. Így mennyire valószínű, hogy nekik is ilyen gondjuk lesz miattam?

2017. márc. 6. 09:34
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz már. Ez nem egy lábgomba. Teljesen más úton lehet elkapni illetve taljesen máshogy alakul ki.

Nézz utána a neten basszus vagy gondolkozz.............

Talán menj el másik orvoshoz aki megmondja mitől alakul ki vagy nem múlik el, de szerintem candida lesz. Attól jön ki folyton.

2017. márc. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak gondolj bele. Furdoben is el lehet kapni, akkor egy kis kadban is egyertelmu.

Es igen. Illik suvickolni. Nem latod, de a bordrol leazott zsir is tapad a kad falara.

2017. márc. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is candidás voltam, és senki nem kapta el tőlem, mivel ez nem fertőző....
2017. márc. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!