Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ebben az évben még nem jött...

Ebben az évben még nem jött meg a mensim és már március van, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves vagyok, és már 11-12 éves korom óta menstruálok. Elvileg ennyi idő alatt már be kellet volna állnia rendszeressé, azonban nekem mégsem. Terhes biztosan nem vagyok, tehát ez kilőve. Kb, 2 éve van úgy, hogy egy évben 5-6-szor jön csak meg vagy még annyiszor sem!! Szinte nem is menstruálok. Természetesen mondom a szüleimnek, dehát nem veszik annyira komolyan. Voltunk már nőgyógyásznál, aki csinált ultrahangot és az volt a diagnózis, hogy 'cisztás a petefészkem', tehát hogy sok kis apró van rajta, amik elvileg kitisztulnak a mensi alkalmával. Nem írt fel gyógyszert, mert nagyon ellene vagyok- szerintem nem jó dolog mesterségesen belenyúlni a hormonokba, főleg nem ilyen fiatalon, hogy aztán mindig csak gond legyen vele!! Hormonvizsgálaton még nem voltam. Szerintetek mit tegyek? A helyzet nem meglepő, csak aggasztó!!

2017. márc. 5. 12:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A ciszták gondolom okozhatnak ilyet, mármint vérzészavart. Viszont ezt lehet kezelni. És persze, neked most még azt mondod, hogy nem gond, de majd ha elég idős leszel hozzá és babát szeretnél, akkor hidd el, hogy ez nagyon nagy gond lesz.

El kell menni orvoshoz, ha szükséges, akkor endokrinológushoz, aki igen is nézi a hormonokat és írnak fel olyan kezelést, amitől rendbe jössz. Mert ez így nem normális. És ebből lehet nagy gond is!

2017. márc. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%

Most erre milyen választ vársz? A nőgyógyász megállapította mi bajod de te nem szedsz gyógyszert, mert nyilván jobban tudod.


Szerintem mit tegyél? Olvass utána a PCOS betegségnek, aztán sétálj el a nőgyógyászhoz és működj vele együtt.

2017. márc. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!