Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Száraz korpás fejbőr?!

Száraz korpás fejbőr?!

Figyelt kérdés
Tehát már nagyon rég küszködök száraz korpával, néha nagyon viszket egyszer volt olyan hogy véresre vakartam.:( Eddig semmit nem találtam rá ami hatott volna, ti mit ajánlánatok rá?

2017. márc. 7. 16:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Rabócky Gyöngyi hajgyógyászt. Nekem zsíros korpás problémám van, és semmi nem segített eddig az emiatti hajhulláson, csak amit ő adott rá.

Amit ne használj rá: semmiféle alkoholos dolgot, mert szárít. Száraz vagy korpás hajra való samponokat is felejtsd el, válts át sima babasamponra, DM-ben kapható Baby Love, 400 Ft egy flakon, és nincsenek benne olyan káros, szárító anyagok, mint az átlag samponokban.

2017. márc. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos borgyogyaszhoz most nem tudok menni egy ideig :( Egyebkent nekem Aussie samponom van, az sokat segitett de meg mindig nem eleget. Azzal szerintem nincs gond.
2017. márc. 7. 17:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem detergens sulfurátum sampont írt fel a bőrgyógyász.Elsőre valamiért nem hatott pár év múlva újra megpróbáltam akkor már jó volt.Vény nélkül is kapható és nem is drága.Meg Elocom oldatot szoktam használni,viszont az vényköteles.De háziorvos is feltudja írni.
2017. márc. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
kénes sampon
2017. márc. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kérdező: az Aussie sampon összetevőlistája úgy kezdődik, hogy a víz után mindjárt Sodium Lauryl Sulfate plusz Sodium Laureth Sulfate van benne, azaz SLS. Ha rákeresel erre, akkor meg fogod tudni, miért nem nevezném én jónak ezt a sampont semmiképpen. Bocsi.
2017. márc. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm! Mostantól biztos nem fogom ezt a sampont használni, feltételezem hogy ettől lett ennyire irritált/korpás a fejbőröm.:( Mit ajánlanál? Most rendbe szeretném hozni.
2017. márc. 8. 19:14
 7/8 A kérdező kommentje:
Most a Lush-nak a "Sloak and Floak" nevu samponjat szeretnem kiprobalni, errol hallottam hogy korpas/irritalt fejborre nagyon jo. Te mit gondolsz rola? Szerinted megerne ez?
2017. márc. 8. 19:17
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nézd meg az összetevők listáját, és amiben benne van amit fentebb írtam az Aussie-ról, azaz SLS-t tartalmaz, azt inkább hanyagold. A Lushnak a samponjait nem ismerem, nem próbáltam, viszont a fürdőtömbjeikben használnak SLS-t. Sampont fentebb ajánlottam, sima babasampon, DM márka, Baby Love. A Rossmannak is van hasonló, de abban kamilla is van, és az szárít egy kicsit (próbáltam azt is, szerintem a Baby Love jobb).

Ha nagyon viszket, az fertőzés jele, vagy irritációé. Ha a babasampon mellett is megmarad, akkor próbálj a samponba pár csepp teafa illóolajat cseppenteni, vagy citrocseppet. Nekem ezek váltak be, felváltva használva.

2017. márc. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!