Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Rövid haj segíthet az ekcémán?

Rövid haj segíthet az ekcémán?

Figyelt kérdés

Születésem óta száraz, ekcémás a bőröm. Mára már javult a helyzet, sehol nem látszik. Viszont a fejbőröm is valószínüleg ekcémás, száraz, kisebesedik néha, hámlik mintha korpás lenne (de nem korpás). Az utobbi időben nagyon zavar, nem tudom mikor kezdődott de régen is előjott, de nem tudom mitől tünt el.. Néha annyira kikaparom, hogy gennyes lesz és összeragad a hajam. (Persze ez csak egy kisebb teruleten, nem az egész fejbőrömön) Egy ideje probálgatok samponokat persze hosszabb ideig használok egyet, illetve olajos pakolást is használok hetente egyszer, ami sokat segít, de elég macerás, nem mindig van rá időm. Egy ideje már gondolkozom rajta, hogy levágatom rövidre a hajam, hátha az jót tenne. Most vállig illetve váll alá ér a hajam. De ha van más tanácsotok, szívesen meghallgatom :)

20/L



2016. márc. 12. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem az orrom két oldalán volt ilyen, illetve a homloknál a hajtőnél. Az orromnál nagyon csúnya nagy piros folt (ami egyre nagyobb lett) éktelenkedett, néha hámlott is. A shea vajat probáltam, éjszaka vastagon be volt kenve, amit csökkentette, de el nem tüntette és egy idő után újra beerősödött. Egy teljesen váratlan dolog szüntette meg, a nap. Balatonon voltunk egy napra mentünk és egy kicsit leégtem az arcomon. Teljesen megszűnt a problémám. Egyébként nem vagyok napmániás, nem járok szoliba, és 11-15 között sem vagyok napon (még ha nyaralok sem). A fejbőrömnél az élesztős pakolást használom kéthetente (egy élesztő, 1 tojássárgája, és olivaolaj épp úgy keverem össze, hogy tejföl szerű masszát kapjak). Illetve vettem nizoral sampont (tudom gombára van) és azt is kb. kéthetente használom. Szerintem egy próbát megér. A haj hossza nem fogja befolyásolni az ekcémát szerintem.
2016. márc. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm :)

Nekem nagyon durva volt elég sokáig..(comb, hajlatok, kar, kézfej (állandoan kirepedt, vérzett) nyakamon is volt egyszer egy jó 10 cm hosszúságban). Talán 16 éves korom korul kezdett "láthatatlanná válni".

.

Kiprobálom amiket írtál, bár elvileg a tojásra allergiás vagyok legalábbis kiskoromba azt mondták attól jön ki meg a tejtől.. de mára ez sem igaz mert néha eszem és nincs bajom.. (de majd csinálok egy mini tesztet :) )

.

Én most ricinus+olivaolajas pakolást használok.

.

Azért gondoltam a rövid hajra mert a jobb szellőzés lehet segítene vagy ilyesmi :D meg esetleg könnyebben belehet kenni. Csak hát ugye nem szívesen vágja le az ember a haját ha nem muszáj :)

2016. márc. 12. 20:36
 3/3 anonim válasza:
Szia!Èn az èg világon MINDENT kipróbáltam rá (olcsó,drága,gyógyszertári,termèszetes,bio,házi...) ès csak a Syoss korpa ellenie jó.Párom másmilyet hozott egyszer ès 2 hajmosás után újra majd levakartam a fejemet.
2016. márc. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!