Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Terhes munkavállaló túlóráztat...

Terhes munkavállaló túlóráztatható-e? Az Mt szerint nem, még akár beleegyezése után sem-akkor miért túlóráztat egy cég?

Figyelt kérdés

Ezt olvasom ezzel kapcsolatban a jogszabályban:

A munkáltatói utasítás lehetősége azonban a munkavállaló számára megfelelő munkakörben is korlátozott. A munkavállaló várandóssága megállapításától a gyermek 3 éves koráig:

egyenlőtlen munkaidő-beosztás csak a munkavállaló hozzájárulása esetén alkalmazható,

a heti pihenőnapok egyenlőtlenül nem oszthatók be,

rendkívüli munkaidő, éjszakai munka vagy készenlét nem rendelhető el. [Mt. 113. §].


Vagyis, röviden a terhes nő nem túlóráztatható még akkor se ha esetleg e terhes dolgozó maga is hozzájárulna sőt kérné…

A valós helyzet meg: terhes nő a cégnél ugyanúgy túlórázik ahogy eddig senkit se érdekel egészségi állapota, a jogszabály stb. Már azt se lehet ráfogni hogy a főnökség nem tudja mert egyrészt szóltak neki másrészt már látszik is a terhesség.

Következmény: semmi. Túlóra ahogy eddig.

Ez hogy történhet meg?


2017. márc. 17. 08:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Erre nagyon egyszerű a válasz:

Retkes kapitalista az összes ilyen cég. Jó, pénzből él mindenki, de ezek gusztustalanul kizsigerelik a dolgozóikat. Lehet, hogy nagyon jól tisztában vannak vele, hogy nem lehet, de azt is tudják, hogy a munkavállalónak szüksége van a melójára. A törvény pont azért nem engedi a túlórát a terhes nő beleegyezésével sem, mert ez egy kiskapu lenne a cégnek. Azt meg nem mondja senki, hogy tényleg szabad akaratból tolja, vagy pedig a cég mondta neki, hogy "Szépen önként vállalod, vagy mehetsz amerre látsz". Szerintem nem kell kifejtenem. Ha meg meg akarnak válni tőle, akkor hiába védi a törvény a terhes dolgozót, ezek az aljas mocskok megtalálják a kiskaput, hogy kirúghassák (csak egy példa, rákennek egy szándékos rongálást, aminek az ellenkezőjét nehezen tudod bizonyítani, pláne esetleg úgy, hogy egyedül a te szavad áll a komplett vezérkar szavával szemben). Illetve azzal is tisztában vannak, hogy bár mehetsz munkaügy bíróságra, perre viheted, meg ombudsman meg ez meg az, de a legtöbb ember inkább benyeli, mert nem hiányzik a stressz, meg a hercehurca, pláne terhesen. Én éppen ezért vagyok másodállásban egyén vállalkozó, nem csak egy lábon állva, hogy ne tudjanak sakkban tartani, legyenek csak tisztában vele, hogy nem vagyok rájuk szorulva, nélkülük is meglennék, csak azért nem mondok fel, mert a plusz pénz mindig jól jön.

A cégeket pedig soha nem fogod érdekelni, nekik csak egy "erőforrás" vagy, ezt nem kell szépíteni. Profitorientáltak, és ugyanúgy, ahogy egy gép esetében, ha már nem tudsz az elvárások szerint teljesíteni, egyszerűen lecserélnek. Találj ki valamit, amit szivesen csinálsz, jó vagy benne, és meg is tudsz belőle élni, vállalkozz, a nagy cégnek meg duplakézzel ints be. Onnantól kezdve nem tőlük függesz. Azt mondják sokan, hogy de jó nekem is, mert a magam ura vagyok, a saját főnököm, stb, ami egy kicsit téves, de nem áll messze a valóságtól. A saját rabszolgám vagyok, tehát magamat hajtom, hogy legyen meg a pénzem, de magamnak dolgozom, és nem más dirigál azért, hogy az ő zsebét tömjem, ha meg úgy látom, hogy a hónapra elég, akkor visszább veszek a tempóból, és nyugisabban tolom, ennyi.

2017. márc. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

"Ha meg meg akarnak válni tőle, akkor hiába védi a törvény a terhes dolgozót, ezek az aljas mocskok megtalálják a kiskaput, hogy kirúghassák"


Ez egészen addig a pontig működik míg a terhes nő kinem íratja magát veszélyeztetett terhesnek. Mert amíg ott van még rá lehet kenni ezt azt kamuból, de ha már ott sincs akkor nehezen.

Én a helyében ezt gtenném (és ebből kiviláglik hogy nem rólam van szó).

2017. márc. 17. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!