Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez normális? Mitől lehet?

Ez normális? Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Pár napja észrevettem hogy a hüvelyem körül nagyon viszket a bőröm. Pontosan nem tudom mi annak a résznek a neve. Kiütéseket nem észleltem de egy nap kb.3 szor kezd el viszketni de akkor nagyon, amikor az iskolában vagyok vagy másoknál nem szokott viszketni. Ez mitől lehet? 12 éves lány vagyok. Menstruálok már és nemi életet nem élek.

2017. márc. 23. 06:42
 1/9 A kérdező kommentje:
Laktózérzékeny vagyok.Az lehet hogy allergiás vagyok valamire és azért van? Vagy ekcéma?
2017. márc. 23. 06:44
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez valamilyen gombás vagy bakteriális fertőzés. Tipikus jel a viszketés. Nőgyógyászhoz kell menni, ő pedig ír fel rá megfelelő kezelést.

20N

2017. márc. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És ha várok vele nem fog elmúlani? Nagyon félek! Anyukámnak mondani se merem. Esetleg valamilyen itthoni kezelés? Nem lehet higy elmúlik?
2017. márc. 23. 07:14
 4/9 A kérdező kommentje:
Vagy kidörzsölte valami?
2017. márc. 23. 07:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha már pár napja ilyen, akkor nem valószínű, hogy kidörzsölődés miatt van. Jobb, ha tudod, hogy szinte minden nő legalább egyszer átesik hüvelyi fertőzésen. Mondd nyugodtan anyukádnak, és vigyen el gyermek nőgyógyászatra. Magától nem fog elmúlni, és a házi gyógymódokat hiába használod, amíg azt se tudod, pontosan milyen fertőzés ez.
2017. márc. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szoval csak idonkent viszket es akkor,ha otthon vagy.Nekem eddig,ha fertozsem volt folyamatosan viszketett.Lehet,h ez valami mas lesz.Nem tudod valamihez kotni a viszketos szakaszokat?
2017. márc. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Általában akkor viszket amikor ülök... anyukámnak elmondtam, és mondta hogy ha nem egész nap viszket akkor attól is lehet hogy nem cseréltem betétet akkor amikor kellett volna szóval 5-6 órán keresztul az az 1 volt és attól is hogy a farmerok nem szellőznek annyira és azért. Mondta hogy neki is volt ilyen és a testvéremnek is és felírt nekik egy kenőcsöt direkt erre és azt mondta hogy kamillás vízben kell fürdeni. Úgyhogy ezt ma ki fogom próbálni elvileg 3-4 napon belül el fog múlani. Még arra is gondoltunk hogy van kutyám és esetleg arra allergiás vagyok és nálam így jelentkezik a tünet. Ezért majd elmegyünk allergiavizsgálatra is valamikor.
2017. márc. 23. 14:02
 8/9 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszönöm szépen!☺
2017. márc. 23. 14:03
 9/9 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam olyanról, hogy aki kutyára allergiás, annak viszket a puncija. 😂
2017. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!